۱۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۰
ابهام عجیب در قرارداد خرید جدید استقلال/ این رقم قرارداد کیکه یا واقعی؟
بازدید:۴۷۹
صد آنلاین | رقم قرارداد ثبت شده مهاجم آرژانتینی در سازمان لیگ با اصل توافق این بازیکن با باشگاه متفاوت به نظر می رسد اما تاکنون از سوی مسئولان باشگاه در این مورد صحبتی نشده است.
کد خبر : ۵۲۳۲۸

تیم فوتبال استقلال تهران در این فصل با توجه به شرایطی مالی که داشت نتوانست بازیکن خارجی خوبی را جذب کند. بعد از پیگیری‌های جواد نکونام سرمربی گوستاوو بلانکو برای مذاکره به باشگاه معرفی شد تا برای خط حمله استقلال جذب شود. او اوایل شهریورماه پس از توافق با مدیران آبی وارد تهران شد اما حدود یک ماه بلاتکلیف بود تا بالاخره روز ۷ مهر به استقلال پیوست.

 


ماجرایی که باید شفاف سازی شود مبلغ قرارداد مهاجم آرژانتینی است، توافق بین بلانکو و مسئولان باشگاه استقلال برای این فصل دستمزدی بالای ۱ میلیون دلار بوده و این بازیکن با توجه به توافقات اولیه ای که با باشگاه داشته به ایران سفر کرده است. مهاجم آرژانتینی استقلال چند روزی برای عقد قرارداد با استقلال در تهران منتظر مانده بود و همین موضوع باعث شد تا گمازنی ها بر سر توافق دوباره دستمزد این بازیکن شکل بگیرد.

نکته قابل توجه این است که چطور یک بازیکن در پست مهاجم با قراردادی ۲ ساله به مبلغ ۳۵۰ هزار دلار به استقلال آمده است. در واقع این بازیکن هر فصل ۱۷۵ هزار دلار از باشگاه استقلال دریافت خواهد کرد.

موضوعی که با توجه به شرایط قراردادهای موجود در فوتبال قابل درک نیست. این در حالی است که کوین یامگا دیگر بازیکن خارجی استقلال برای فصل جاری قراردادی ۵۵۰ هزار دلاری با آبی‌ها به ثبت رسانده است.

موضوع بعدی ثبت قرارداد این بازیکن در سازمان لیگ بود. باشگاه استقلال که به دلیل عبور از سقف قراردادها نمی‌توانست قرارداد این بازیکن را به ثبت برساند، از بازیکنان خواست تا قراردادهای خود را کاهش دهند تا قرارداد این بازیکن به ثبت برسد.

اگر آبی‌ها می‌خواستند با رقم بیش از یک میلیون دلار قرارداد مهاجم آرژانتینی خود را ثبت کنند باید بیش از ۵۰ میلیارد از سقف بودجه خود را کاهش می‌دادند. در واقع با کاهش قرارداد ۸ نفر از بازیکنان و کادر فنی نمی‌توان رقمی که بلانکو خواسته بود را فراهم کرد.

سوال اینجاست که چرا آبی‌های پایتخت قرارداد بازیکن آرژانتینی خود را منتشر نمی‌کنند. آیا واقعاً بلانکو با قراردادی ۳۵۰ هزار دلاری آن برای دو فصل به استقلال آمده است؟

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها