آخرین اخبار
۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۷
بازدید:۲۷۹
صد آنلاین | «منصور براتی»، پژوهشگر حوزه رژیم صهیونیستی در ویدئویی تحلیلی، تحولات اصلی روزهای اخیر جنگ طوفان الاقصی و حمله زمینی اسرائیل در نوار غزه را بررسی می‌کند.
کد خبر : ۵۲۲۳۴
 

به گزارش صد آنلاین ، این کارشناس مهم‌ترین مهمترین موضوع جنگ عملیات زمینی اسرائیل در غزه است و میدان غزه را باید پر اهمیت ترین بخش تحولات مربوط به جنگ طوفان الاقصی دانست. 

 

.

 

 


 

سایر عوامل مانند فشارهای دیپلماتیک و تلاش های بازدارنده دیگر کشورها باید در رده های بعدی اهمیت قرار گیرد. اسرائیل ابتدا عملیات زمینی ایضایی را در دستور کار خود قرار داد و به این ترتیب چندین عملیات زمینی کوتاه مدت و با برد محدود را غزه انجام داد. سپس نیروهای اسرائیلی از نوار غزه خارج شدند.

 از روز 28 اکتبر حملات زمینی دائمی تر اسرائیلی ها در غزه آغاز شد. آنها تلاش کردند با تصرف چند منطقه خالی از سکنه در بیت حانون و بیت لاهیا و سپس الزیتون برای خود دستاوردسازی کنند.

اقدام بعدی صهیونیست ها توسعه مناطق جزیره ای تحت تصرف و محاصره کردن شهر غزه است. اگرچه صهیونیست ها اعلام کرده اند ظرف 48 ساعت شهر را محاصره خواهند کرد اما، سرعت پیشروی آنها آنقدر کند است که بیش از یک هفته زمان برای این امر لازم خواهند داشت.

 از سوی دیگر تلفات اسرائیل تا این لحظه به 1560 کشته، 5600  زخمی و 242 اسیر رسیده است. با توجه به حساسیتی که درباره اسیران وجود دارد اسرائیلی ها سیاست افزایش قطره چکانی آمار اسیران را در دستورکار خود قرار داده اند تا جامعه تحریک نشود.

 آمار تلفات در طرف فلسطینی نیز به بیش از 10 هزار شهید، 26 هزار زخمی و بیش از 1 میلیون نفر آواره بالغ شده است.

همچنین اعتراضات علیه عملکرد نتانیاهو بار دیگر در حال افزایش یافتن است. این اعتراضات به دو دلیل شکست روز 7 اکتبر و عدم بازگشت اسیران اسرائیلی در حال گسترش یافتن است. 

 

 

انتظار می رود در ماه های پس از جنگ نارضایتی از کابینه بنیامین نتانیاهو از این هم فراتر رود و او با بحران عمیق محبوبیت و مشروعیت رو به رو شود.

4461/ی

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها