آخرین اخبار
۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۰۰:۳۸
بازدید:۸۶۷
در قالب یک نظرسنجی، پیش‌بینی ۱۰ کارشناس بازار سرمایه درباره روند بازار و شاخص کل بورس، در هفته پیش‌رو گردآوری شده است.
کد خبر : ۵۱۱۰۹

در قالب سوالی سه گزینه‌ای از ۱۰ کارشناس بازار سرمایه، در مورد پیش‌بینی روند شاخص کل بورس در هفته پیش‌رو که منتهی به چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ است، نظرسنجی صورت گرفت.

 
سوال و نتایج این نظرسنجی به همراه نظرات تکمیلی و کوتاه کارشناسان به شرح زیر است:

 روند بازار سرمایه و بازدهی هفتگی شاخص کل بورس در هفته پیش‌رو را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
۱. مثبت. افزایشی
۲. بدون تغییر چشمگیر (کمتر از ۱ درصد)
۳. منفی. کاهشی


 

نتیجه نظرسنجی بورسی باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین در جدول زیر، علت انتخاب گزینه‌ها توسط کارشناسان توضیح داده شده است:

نام کارشناس توضیحات

اکبر ادهم

گزینه سه. اتفاقات سیستماتیک،ارزش معاملات پایین حقیقی ها، خروج مستمر پول حقیقی ها از بازار سرمایه،ترس حاکم بر سرمایه گذاران،پوشش اخبار مثبت و مهم بازار،احتمال شکست حمایت مهم تکنیکالی شاخص کل و هم وزن از جمله دلایل این انتخاب است.

کوروش آسایش

گزینه دو. بی اعتمادی به بازار در بین سرمایه گذاران باعث شده است که ارزندگی نادیده گرفته شود.
مهدی میرزایی گزینه سه. باتوجه به شرایط این گزینه انتخاب می شود.
علی عصاری گزینه یک. به نظر می رسه شرایط برای رشد موقت در حال شروع شدن است و انتظار میره هفته ای نسبتا سبز با شاخص سازها داشته باشیم.

ایمان رئیسی

گزینه دو. بازار کوتاه مدت خبر خاصی نیست اما با برطرف شدن ریسک های سیستماتیک می تواند به حمایت ۱۹۰۰ واکنش نشان بدهد. تغییر خاصی نداریم تا خبری در بازار منتشر شود.

محمد غفوری

گزینه دو. با توجه به کم رمق بودن سطح ارزش معاملات و سطح بی اعتمادی انتظار می رود در این محدوده ها بازار به دنبال کف سازی و افزایش حجم معاملات باشد.

مهدی بیات منش

گزینه دو. پیش بینی می شود روند نسبتا ثابت هفته های قبل های قبل ادامه داشته باشد. بازار انتظارات بیشتری نسبت به کارایی دارد.

رومینا شهبازپور

گزینه دو. با توجه به اینکه شاخص در محدوده زیر ۲ میلیون واحد در حال نوسان است برای شروع روند صعودی باید سطح مهم ۲ میلیون و ۳۰ هزار واحد را بشکند و در حال حاضر نشانه ای از این بازگشت مشاهده نمی شود.

مصطفی صفاری

 

گزینه دو. ریسک سیستماتیک بازار هنوز وجود دارد.

سهیلا نقی پور

 

گزینه سه. با توجه به نمودار شاخص کل بورس و نگاه نکنیکالی و فنی می‌توان  اینگونه گفت که فضای منفی و کم رمق شکل گرفته در بازار بورس همچنان ادامه دار باشد.

 توجه به انتخاب ۶۰ درصدی گزینه دوم (بدون تغییر چشمگیر) و ۳۰ درصدی گزینه یک (منفی.کاهشی) توسط کارشناسان، به نظر می‌رسد روند هفته آینده بازار متعادل و در حالت بدبینانه نزولی باشد.

* لازم به ذکر است نتایج این نظرسنجی و تحلیل کارشناسان، نظر باشگاه خبرنگاران جوان نبوده و سیگنال بورسی و توصیه به خرید یا فروش محسوب نمی‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان اقتصادی بورس
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها