آخرین اخبار
۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۱
بازدید:۴۸۳
صد آنلاین | رئیس جمهور بلاروس گفت روسیه و اوکراین در جنگ با یکدیگر به بن‌بست رسیده‌اند و برای پایان دادن به این درگیری باید بر سر میز مذاکره بنشینند.
کد خبر : ۴۹۹۹۶

به گزارش صد آنلاین ،  الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس اظهار کرد: هر دو طرف درگیر در این جنگ با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند و در حال حاضر وضعیت در میدان نبرد به بن‌بست رسیده است.

 

 

 


 رئیس جمهور بلاروس با بیان اینکه نیرو‌های روسیه و اوکراین اکنون مواضع خود را به شدت تحکیم کرده و استحکامات سنگینی برای خود ایجاد کرده‌اند، تاکید کرد: در حال حاضر هیچ یک از طرفین نمی‌تواند کاری از پیش ببرد و موقعیت خود را در جنگ به طور اساسی تقویت کرده یا ارتقا دهد.

لوکاشنکو در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در شرایط کنونی، نیرو‌های نظامی روسیه و اوکراین در یک حالت متعادل و برابر قرار دارند، خاطرنشان کرد: ادامه این جنگ هیچ حاصلی جز کشته شدن نظامیان و غیرنظامیان بیشتر به دنبال نخواهد داشت.

رئیس جمهور بلاروس یادآور شد: همانطور که پیش از این نیز گفته‌ام، باز هم تکرار می‌کنم که هیچ پیش‌شرطی (برای ترک مخاصمه) لازم نیست؛ نکته اصلی این است که دستور ایست و پایان داده شود.

 رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تبدیل شد.آمریکا و کشور‌های غربی در پاسخ به این اقدام روسیه، تاکنون تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال و میلیارد‌ها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

4461/ی
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها