آخرین اخبار
۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۰
بازدید:۳۶۱
صد آنلاین | رئیس پلیس امنیت اقتصادی با اعلام خبر انهدام یک باند شماره‌گذاری خودرو‌های لوکس، شگرد قاچاقچیان برای پلاک کردن این خودرو‌ها را توضیح داد.
کد خبر : ۴۹۹۸۸

به گزارش صد آنلاین ، سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا درباره اینکه خودرو‌های لوکس قاچاق چگونه به شهر‌ها می‌رسند، گفت: خودرو‌های لوکس قاچاق به وسیله کشتی‌ها به خور‌ها آورده می‌شوند و در آنجا بارگیری می‌شوند و اکثراً شبانه به مقاصد شهر‌ها از جاده‌های فرعی حرکت می‌کنند.

 

 

 


وی افزود: اغلب این خودرو‌ها "پورشه"، "بنز"، "لندکروز" و ... هستند که به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه این خودرو‌ها چگونه پلاک می‌شوند و در شهر تردد می‌کنند، تصریح کرد: این خودرو‌ها به صورت قانونی پلاک نمی‌شوند چراکه فاقد مدارک قانونی هستند.

رحیمی با بیان اینکه برخی از افراد با روش‌های غیرقانونی، پلاک‌هایی برای این خودرو‌ها تهیه می‌کنند، گفت: به عنوان مثال یک بنز قدیمی در زمان‌های قدیم به صورت رسمی توانسته از پلیس راهنمایی و رانندگی پلاک دریافت کند چرا که آن زمان آن مدل ماشین قانونی وارد کشور شده بود و برای پلاک کردن مشکلی نداشت.

وی ادامه داد: حال این افراد، پلاک را از روی آن مدل بنز قدیمی باز می‌کنند و بر روی یک بنز جدید که به صورت غیرقانونی وارد کشور شده، نصب می‌کنند.

سردار رحیمی بیان کرد: اخیراً ماموران پلیس امنیت اقتصادی باندی را شناسایی کردند که این نوع پلاک‌ها را خرید و فروش می‌کنند یا حتی اجاره می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: این افراد، درآمد بالایی از این نوع معاملات دارند و در برخی مواقع تنها با خرید و فروش این پلاک‌ها، پول خرید یک خودروی بنز را به دست می‌آورند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا در پایان گفت: از ابتدای سال تاکنون آمار کشف خودرو‌های لوکس قاچاق نسبت به سال قبل ۴۷ درصد افزایش داشته است.

منبع تسنیم

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها