آخرین اخبار
۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۱
بازدید:۲۰۶۲
شرکت بزرگ چینی YMTC با ساخت تراشه پیشرفته 3D NAND و استفاده از آن در حافظه های SSD به برترین شرکت تولید کننده تراشه تبدیل شد
کد خبر : ۴۹۹۳۰

YMTC به عنوان یکی از شرکت های بزرگ چینی اکنون موفق به ساخت پیشرفته ترین حافظه 3D NAND در جهان شده است. این ادعا تنها توسط این شرکت بزرگ صنعت تراشه سازی مطرح نشده بلکه شرکت کانادایی TechInsight نیز آن را تایید کرده است.

حافظه تولید شده توسط YMTC در حال حاضر در SSD ها قرار گرفته و توسط کاربران چینی در حال استفاده است. این در حالیست که اطلاعاتی از آن در رسانه ها نیز منتشر نشده بود. ساخت حافظه تولید شده توسط YMTC نشان دهنده پیشرفت این شرکت با وجود تحریم های ایالات متحده است.

در حالی می توان به دستاورد بزرگ شرکت چینی اشاره کرد که دیگر شرکت این حوزه به نام TechInsight نیز وجود تراشه های ۷ نانومتری در گوشی های میت ۶۰ را نیز تایید کرده بود. پردازنده به کار رفته در گوشی های جدید هواوی توسط شرکت چینی SMIC ساخته شد که در حال حاضر از بزرگترین شرکت های تراشه سازی در چین محسوب میشود. تمامی این موارد نشان دهنده تلاش های موفقیت آمیز چین در عبور از تحریم ها بوده است. ساخت پردازنده های ۷ نانومتری در حالی که ارتباط بسیاری از شرکت های بزرگ آمریکایی با چین قطع شده بود باعث تعجب بسیاری از تحلیلگران شد. حافظه های 3D NAND دارای نقش مهمی در پردازش و انجام وظایف مختلف مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی خواهد داشت.

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها