آخرین اخبار
۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۰
بازدید:۳۷۰
صد آنلاین | رئیس پلیس فتای استان یزد گفت: فردی که با استفاده از فضای مجازی موجب هتک حیثیت یک پزشک شده بود، دستگیر شد.
کد خبر : ۴۹۸۹۲

به گزارش صد آنلاین ، سرهنگ حسن ابوالحسینی در تشریح این خبر اظهار کرد: شخصی به این پلیس مراجعه و اعلام داشت که صفحه‌ای جعلی در اینستاگرام با نام وی ایجاد شده که با انتشار یکسری مطالب موجب هتک حیثیت وی شده است که به دلیل حساسیت موضوع مراتب در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

 

 

 

 


وی در ادامه افزود: در این راستا اقدامات فنی اطلاعاتی پیچیده‌ای انجام شد و متهم شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به این پلیس منتقل شد.

رئیس پلیس فتا استان یزد گفت: با بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهم یکی از بیماران دکتر بوده که به دلیل اختلافی که با وی داشته اقدام به ایجاد صفحات جعلی علیه وی کرده و قصد برهم زدن آرامش او را داشته است.

 ابوالحسینی تصریح کرد: متاسفانه در زندگی هر شخصی افرادی وجود دارند که خواسته یا ناخواسته با وی دچار مشکل می‌شوند و قصد برهم زدن آرامش وی را داشته و یکی از راه‌هایی که در ابتدا به ذهن شخص خطور می‌کند سوء استفاده از فضای مجازی است.

وی به شهروندان توصیه کرد: هتک حیثیت افراد در بستر فضای مجازی مانند پخش محتوا‌هایی نظیر صدا و تصویر به صورت فیلم، عکس و متن چه با تغییر و چه بدون تغییر و با توجه به اینکه رضایت فردی نیز در کار نباشد موجبات ضرر و هتک حیثیت افراد را فراهم آورده و بر اساس قوانین حاکم پیگرد قانونی دارد.

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها