آخرین اخبار
۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۵
بازدید:۴۰۵
صد آنلاین |  مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان از دستگیری شکارچی متخلف سابقه‌دار در ارتفاعات سفیدکوه خرم‌آباد با یک رأس شکار و همچنین مصدومیت محیط‌بان یگان حفاظت محیط‌زیست استان در حین تعقیب و گریز شبانه خبر داد.
کد خبر : ۴۹۸۵۱

به گزارش صد آنلاین ،‌ مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان از دستگیری شکارچی متخلف سابقه‌دار در ارتفاعات سفیدکوه خرم‌آباد با یک رأس شکار و همچنین مصدومیت محیط‌بان یگان حفاظت محیط‌زیست استان در حین تعقیب و گریز شبانه خبر داد.

 

 

 

 


علی سالاروند امروز ششم آبان‌ماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: محیط‌بانان یگان اجرایی اداره‌کل با همکاری محیط‌بانان شهرستان سلسله و مسئول منطقه‌ حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد در ارتفاعات این منطقه‌ موفق به دستگیری یک نفر شکارچی متخلف به همراه یک لاشه بز کوهی شدند.

وی تصریح کرد: بنابر گزارشات واصله از همیاران محیط‌زیست مبنی بر ورود شکارچیان متخلف به منطقه‌ حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد پرسنل گشت اجرایی یگان حفاظت اداره‌کل با همکاری محیط‌بانان شهرستان سلسله و مسئول منطقه حفاظت‌شده سفیدکوه بلافاصله به محل موردنظر عزیمت کردند که پس از ساعت‌ها گشت و پایش و تعقیب و گریز شبانه منطقه موفق به دستگیری شکارچیان متخلف به همراه لاشه یک رأس بز کوهی شدند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان خاطرنشان کرد: از این شکارچیان متخلف و سابقه‌دار، یک لاشه بز کوهی شکار شده‌ به همراه یک قبضه سلاح شکاری و سایر ادوات شکار، کشف و ضبط شد.

سالاروند اضافه کرد: در حین تعقیب و گریز شبانه یکی از محیط‌بان منطقه دچار آسیب از ناحیه کتف شد که بعد از حدود دو ساعت پیاده‌روی با کتف آسیب‌دیده و تحمل درد شدید، در اولین پاسگاه محیط‌بانی این محیط‌بان خدوم توسط نیروهای زحمتکش اورژانس به بیمارستان منتقل شد و خوشبختانه با زحمت کادر پزشکی و درمان اولیه از بیمارستان مرخص شد.

چنگیز نیازی مسئول منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد در خصوص پرونده قضایی متخلفین گفت: برای متخلفین پرونده‌ قضایی تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شده است.

وی از همه دوستداران محیط‌زیست و حیات‌وحش خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست‌محیطی با شماره تلفن گویای ۱۵۴۰ تماس بگیرند.

سند

 

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها