آخرین اخبار
۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۳
بازدید:۱۸۱
صد آنلاین | «علی برکه» یکی از اعضای ارشد جنبش حماس گفت که از واکنش آمریکا به خشونت‌های جاری در غزه «غافلگیر» شده است و در عین حال خاطرنشان کرد که آمریکا پس از اعزام هزاران سرباز و ناو هواپیمابرش به منطقه، رسما وارد جنگ شده است.
کد خبر : ۴۹۷۶۷

به گزارش صد آنلاین ، «علی برکه» رئیس روابط ملی حماس در خارج از فلسطین طی مصاحبه با روزنامه فایننشال تایمز عنوان کرد: حماس توقع این حجم از پاسخ را از سوی ایالات متحده نداشت.

 

 

 


وی افزود: «پاسخ اسرائیل؟ بله ما انتظارش را داشتیم. اما اکنون شاهد ورود آمریکا به جنگ هستیم و ما روی این مسئله حساب نکرده بودیم.»

علی برکه در ادامه با اشاره به تونل‌های گسترده حفر شده در زیر غزه تصریح کرد: ما آماده یک حمله زمینی شده‌ایم و تونل‌های زیر زمینی ما برای ماه‌ها تجهیزات دارد.

دو منبع آگاه، اطلاعاتی را با ایالات متحده به اشتراک گذاشته‌اند که نشان می‌دهد حماس طی دو سال برنامه‌ریزی «تونل‌های مستحکمی را برای حمله به اسرائیل» ایجاد کرده و اعضای این جنبش با نصب خطوط تلفن‌هایی در این تونل‌ها، امکان برقراری تماس را فراهم کرده‌اند.

جنگ رژیم صهیونیستی در نوار غزه از آغاز عملیات طوفان الاقصی وارد بیست و دومین روز خود شده است. با اعلام ارتش اشغالگر مبنی بر گسترش عملیات زمینی در مرزهای نوار غزه، گروه‌های مقاومت فلسطین همچنان خودروهای ارتش رژیم صهیونیستی و سربازانی که در تلاش برای نفوذ به مناطق مرزی غزه هستند، هدف قرار می‌دهند. جنگنده‌های اشغالگران هم همچنان به بمباران منازل و غیرنظامیان ادامه می‌دهند. خبرنگاران شب گذشته را خشن‌ترین شب از زمان آغاز تجاوزات صهیونیست‌ها به غزه از هفتم اکتبر توصیف کرده‌اند.

 

 

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها