آخرین اخبار
۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۶
بازدید:۳۰۹
صد آنلاین | اداره‌کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان با همکاری دادگستری شهرستان سراوان، یک شبکه گسترده ارتشاء، اختلاس و زمین‌خواری را در سراوان شناسایی و متلاشی کرد.
کد خبر : ۴۹۷۳۲

به گزارش صد آنلاین ، اداره‌کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب برای برخورد با مفاسد کلان اقتصادی و اداری و جلوگیری از ایجاد شبکه‌های فساد و تبانی در سال «مهار تورم و رشد» تولید با همکاری دادگستری شهرستان سراوان اقدامات صیانتی و اطلاعاتی ویژه‌ای را برای شناسایی و برخورد با مفسدان اقتصادی و زمین‌خواران کلان در این شهرستان در دستور کار خود قرار داد.

 

 


در این راستا با عنایات خداوند متعال و تلاش شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان(عج) با همکاری با هماهنگی مقامات قضایی و همراهی اعضای شورای تامین، شناسایی یک شبکه گسترده ارتشاء و اختلاس و زمین‌خواری از اسفندماه سال ۱۴۰۱ آغاز و طی چند ماه کار اطلاعاتی و جمع‌آوری ادله و مستندات قضایی، یک باند بزرگ اختلاس و زمین‌خواری در شهرستان سراوان مورد ضربه قرار گرفت.

پس از شناسایی اراضی دولتی و ملی تصرف شده در شهرستان سراوان با دستور مقام قضایی تاکنون بیش از ۶۵ هکتار از اراضی مذکور به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان از ید زمین خواران آزاد و به بیت المال برگردانده شد.

همچنین ۴ نفر از مدیران و زمین خواران بزرگ سراوان که این شبکه را که به صورت حرفه‌ای مدیریت می‌کردند نیز دستگیر و به دادسرای شهرستان سراوان معرفی شدند.

از شهروندان تقاضا می‌شود برای مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی برای یاری رساندن به خادمان خود در وزارت اطلاعات هرگونه اخبار و گزارشاتی در خصوص تخلفات و فساد اداری را با شماره تماس ۱۱۳ اعلام کنند.

 

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها