آخرین اخبار
۰۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۲
بازدید:۲۵۹
رئیس‌جمهور بلاروس گفت: اگر آمریکایی‌ها با حملات هوایی و ناوهای هواپیمابر از مدیترانه شروع به‌بمباران کنند ایران پاسخ خواهد داد.
کد خبر : ۴۹۶۵۳

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس امروز جمعه در سخنانی اعلام کرد که معتقد است اگر رژیم صهیونیستی و متحدانش جنگ با ایران را آغاز کنند، ممکن است جنگ جهانی سوم آغاز شود.

 


طبق گزراش خبرگزاری آپا؛ رئیس جمهور بلاروس در این خصوص ادامه داد: ممکن است جنگ جهانی سوم رخ دهد. می‌تواند از آنجا [غرب آسیا] شروع شود. چگونه: اگر آن‌ها [(رژیم) اسرائیل و آمریکا] جنگی را با ایران شروع کنند. آیا حقایقی دارید که ایران در این موضوع (تنش آفرینی‌های اخیر اشغالگران قدس در نوار غزه) دست دارد. اگر حقایقی در این خصوص وجود دارد - آن‌ها را رو کنید.

 

 

 

الکساندر لوکاشنکو در ادامه بیان کرد که هنوز چنین واقعیت‌هایی در دست نیست.

 

 

وی اضافه کرد: اگر آمریکایی‌ها با حملات هوایی و ناو‌های هواپیمابر از مدیترانه شروع به بمباران کنند اگرچه فکر نمی‌کنم دیوانه باشند برخی کشور‌ها به‌ویژه ایران پاسخ خواهند داد. این‌طور نیست که ناو هواپیمابر در دریای مدیترانه بایستد. آن‌ها غرق خواهند شد.

 

 

این در حالی است که «سرگئی لاوروف» دوشنبه در سخنانی اعلام کرد: ایالات متحده یکی از سران کشور‌های مداخله گر در مناقشه کنونی میان فلسطین و (رژیم) اسرائیل است. هرچه برخی گام‌ها بیشتر برداشته شود، مانند اعزام ناوگان آمریکایی به منطقه درگیری خاورمیانه (غرب آسیا) و ارسال تسلیحات، احتمال گسترش درگیری هم بیشتر می‌شود. برای حل مناقشه میان فلسطین و (رژیم) اسرائیل، باید به صورت جمعی از جمله با مشارکت ایالات متحده و اتحادیه اروپا اقدام شود.

 
 
 
 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها