آخرین اخبار
۰۵ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۰
بازدید:۶۴۷
صد آنلاین | سخنگوی وزارت دفاع آمریکا از «آسیب مغزی تروماتیک» ۱۹ نفر از نظامیان خود، طی حملات اخیر به پایگاه‌های واشنگتن در سوریه و عراق خبر داد.
کد خبر : ۴۹۵۷۱

 

به گزارش صد آنلاین ، پنتاگون تایید کرد که ۱۹ نظامی آمریکایی مستقر در عراق و سوریه پس از حملات موشکی و پهپادی علیه پایگاه‌های این کشور طی هفته گذشته، دچار آسیب مغزی تروماتیک یا ضربه‌ای شده‌اند.

 

 

 

 


به گزارش پولیتیکو، پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون گفت: «پانزده سرباز در پادگان التنف در سوریه و چهار سرباز در پایگاه هوایی الاسد در عراق مجروح شدند».

این اظهارات یک روز پس از آن بیان می‌شود که وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد ۲۱ نظامی در جریان حملات ۱۷ و ۱۸ اکتبر به پایگاه‌های این کشور دچار جراحت خفیف شده‌اند. 

سخنگوی پنتاگون گفت که در مجموع، نیرو‌های آمریکایی از ۱۷ اکتبر (۹ روز پیش) تا کنون، ۱۲ بار در سوریه و چهار بار در عراق توسط ترکیبی از پهپاد‌ها و موشک‌ها هدف حمله قرار گرفته‌اند.

پولیتیکو می‌نویسد ردیابی آسیب‌های مغزی بسیار سخت است و اغلب چند روز پس از حادثه گزارش می‌شود. علائم آن می‌تواند از سردرد و سرگیجه گرفته تا تاری دید، گیجی و صدای زنگ در گوش و بسیاری دیگر را شامل شود.

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها