آخرین اخبار
۰۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۱
بازدید:۳۱۸
صد آنلاین | وزارت بهداشت فلسطین امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که تعداد شهدای حملات هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه به هفت هزار و ۲۸ نفر افزایش یافته است.
کد خبر : ۴۹۵۰۴

 

به گزارش صد آنلاین ، «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین در یک کنفرانس مطبوعاتی تعداد شهدای حملات هوایی رژیم اشغالگر را از هفتم اکتبر تا کنون، هفت هزار و ۲۸ نفر اعلام کرد و گفت در این میان، ۲ هزار و ۹۱۳ تن کودک بوده‌اند. 

 

 

 


به گزارش خبرگزاری آناتولی، در میان شهدا هزار و ۷۰۹ نفر زن، و ۳۹۷ نفر نیز سالمند بوده‌اند. همچنین ۱۸ هزار و ۴۸۴ نفر از شهروندان فلسطینی بر اثر حملات رژیم اشغالگر مجروح شده‌اند. 

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین گفت: «نیرو‌های اسرائیلی در ۲۴ ساعت گذشته ۴۳ قتل عام انجام دادند و ۴۸۱ نفر را کشتند که اکثریت آن‌ها به جنوب نوار غزه آواره شده بودند، منطقه‌ای که اسرائیل ادعا می‌کند امن است». این مقام فلسطینی همچنین گفت که نیرو‌های اشغالگر عمداً ۵۷ مرکز بهداشتی و درمانی را هدف قرار داده و ۱۲ بیمارستان و ۳۲ مرکز مراقبت‌های اولیه را از کار انداختند و افزود که ۱۰۱ پزشک در این حملات به شهادت رسیدند. 

او گفت که رژیم «با ممانعت سرسختانه از ورود سوخت و تجهیزات پزشکی ضروری» در حال نابود کردن سیستم مراقبت‌های بهداشتی فلسطین است.

القدره همچنین نسبت به «فاجعه قریب الوقوع» در خصوص مراقبت‌های بهداشتی در غزه هشدار داد، زیرا به دلیل بمباران‌های رژیم، بیمارستان‌ها به سرپناهی برای ده‌ها هزار آواره تبدیل می‌شوند که این امر شرایط را برای گسترش بیماری‌های همه‌گیر فراهم می‌کند. 

گفتنی است، در حال حاضر ۲.۲ میلیون ساکن غزه با کمبود غذا، آب، دارو و سوخت روبه‌رو هستند. تا کنون تعداد کمی کامیون که حامل کمک‌های بشردوستانه هستند اجازه ورود به غزه را پیدا کرده‌اند، اما مقامات سازمان ملل می‌گویند این کمک‌ها مثل «قطره‌ای در اقیانوس» است.

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها