آخرین اخبار
۰۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۹
بازدید:۲۵۶
صد آنلاین | لاپید گفت: می‌توان شوک و فلج شدن اسرائیل را پس از حمله حماس در هفت اکتبر درک کرد، اما درک اینکه چگونه دولت تقریباً سه هفته پس از شروع جنگ هنوز از شوک بیرون نیامده، دشوار است.
کد خبر : ۴۹۴۹۴
به گزارش صد آنلاین ، رئیس مخالفان کابینه اسرائیل با انتقاد از عملکرد کابینه «بنیامین نتانیاهو» از زمان آغاز جنگ در نوار غزه، خواستار خدمات‌رسانی بهتر به صهیونیست‌های نجات یافته از عملیات «طوفان الاقصی» شد.
 
 
 
 

 
به گزارش ایسنا، «یائیر لاپید» رئیس مخالفان اسرائیل امروز (پنج‌شنبه) پس از گذشت حدود سه هفته از زمان آغاز عملیات مقاومت فلسطین علیه این رژیم موسوم به طوفان الاقصی خواستار غلبه کابینه نتانیاهو بر «شوک ناشی از این حمله و خدمات‌رسانی مناسب به شهروندان آسیب‌دیده شد».
 
لاپید گفت: می‌توان شوک و فلج شدن دولت را پس از حمله حماس در هفت اکتبر درک کرد، اما درک اینکه چگونه دولت تقریباً سه هفته پس از شروع جنگ هنوز از شوک بیرون نیامده، دشوار است.
 
وی با بیان اینکه «دولت حضور ندارد» هشت توصیه ارائه کرد که به گفته او با مشورت کارشناسان و مقامات سابق شکل گرفته است.
 
به نوشته روزنامه تایمز اسرائیل، این پیشنهادات عبارتند از: افزایش میزان ارتباط با مردم؛ بهبود مراقبت از شهروندان تخلیه شده از جمله با انتقال خدمات به مقامات محلی؛ کمک به مشاغل کوچک و متوسط و پیمانکاران مستقلی که برای انجام وظیفه فراخوانده شده‌اند، گسترش حمایت‌های مالی برای نیروهای ذخیره و ساکنان در مناطق خط مقدم؛ افزایش خدمات آموزشی به ویژه برای کودکان تخلیه شده؛ گسترش خدمات در زمینه سلامت روان؛ افزایش حفاظت شخصی، ازجمله از طریق استقرار سازمان‌های امنیتی جامعه مسلح در تمام شهرهای اسرائیلی و بستن وزارتخانه‌های غیر ضروری دولتی و هدایت بودجه ائتلاف به اقدامات جنگی.
 
خبرگزاری رویترز روز دوشنبه گزارش کرد ضربه اقتصادی وارده به رژیم صهیونیستی در پی جنگ با مقاومت فلسطین چنان وسیع خواهد بود که در دهه‌های اخیر بی‌سابقه است.
 
مقامات رژیم صهیونیستی به این نتیجه رسیده‌اند که آسیب اقتصادی عملیات طوفان الاقصی و حمله به غزه چنان شدید است که تل‌آویو تا امروز مشابه آن را تجربه نکرده است.
 
خبرگزاری انگلیسی خبر داده هر روز تعطیلی تنها در بخش ساخت‌وساز، روزانه ۳۷ میلیون دلار به اقتصاد این رژیم ضربه می‌زند.
 
اقتصاد رژیم صهیونیستی ارزشی حدود ۵۰۰ میلیارد دلار دارد و تخمین زده می‌شد که رشد اقتصادی این رژیم در سال میلادی جاری حدود سه درصد باشد اما با عملیات طوفان الاقصی و تهدید تل‌آویو مبنی بر حمله زمینی به غزه، مردم سرزمین‌های اشغالی پول خود را به جز غذا برای چیزی صرف نمی‌کنند.
 
همچنین فراخوانده شدن صدها هزار سرباز ذخیره باعث شده تا نیروی انسانی در سرزمین‌های اشغالی کاهش شدیدی پیدا کرده و زنجیره تأمین از بنادر به فروشگاه‌ها مختل شود. از سوی دیگر، کارفرمایان نیروهای خود را به مرخصی اجباری فرستاده‌اند.
 
لاپید همچنین هشت وزارت‌خانه دولتی را معرفی کرد که از نظر او غیر ضروری هستند و افزود: این‌ها، وزارتخانه‌هایی هستند که نیازی به وجود ندارند، به‌ویژه در زمان جنگ.
 
لاپید با تاکید بر اینکه «ادامه این راه بدین شکل غیرممکن است» گفت که توصیه‌های اقتصادی حزبش هفته گذشته به وزارت دارایی تحویل داده شد و برخی از آن‌ها در برنامه بهبود اقتصادی دولت ادغام شده‌اند.
 
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها