آخرین اخبار
۰۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۵
بازدید:۲۴۶
صد آنلاین | رئیس پلیس فتا لرستان از شناسایی و دستگیری فردی که با راه‌اندازی کانال تلگرامی ازدواج اینترنتی اقدام به کلاهبرداری اینترنتی از کاربران می‌کرد، خبر داد.
کد خبر : ۴۹۴۴۰

به گزارش صد آنلاین ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، حسین سپهوند، در تشریح این خبر اظهار داشت: این متهم با انجام تبلیغات با عنوان ازدواج موقت و حلال از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کرد.

 

 

 


رئیس پلیس فتا لرستان با بیان اینکه در پی شکایت و مراجعه حضوری چند تن از شهروندان مبنی فریب و کلاهبرداری ازآنان، مراتب به ‌صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت، افزود: برابر اظهارات شاکیان و ضمن بررسی‌های انجام شده مشخص شد که متهم با راه اندازی کانال تلگرامی و انجام تبلیغات گسترده در فضای مجازی، آنها را فریب داده و مبلغی را به عنوان دستمزد یا بیعانه از آنها دریافت می‌کرده است.

وی ادامه داد: با اقدامات پلیس صورت گرفته توسط کارشناسان فتا کوهدشت، متهم پرونده در این شهرستان شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی‌ در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

سپهوند گفت: متهم در تحقیقات اولیه، منکر بزه ‌ارتکابی شد ولی پس از روبه‌ رو شدن با مستندات، به جرم خود اعتراف کرده و مبلغ کلاهبرداری انجام شده را ۲ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال از ۱۲۶ نفر کلاهبرداری نموده عنوان کرد.

این مقام انتظامی تاکید کرد: کاربران فضای مجازی تحت هیچ عنوان به کانال‌ها و صفحه های اجتماعی با عنوان ازدواج اینترنتی اعتماد نکنند و اطلاعات و تصاویر شخصی خود را برای آن‌ها ارسال نکنند، چرا که امکان سوء‌استفاده افراد فرصت‌طلب از اطلاعات شخصی افراد متصور است.

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها