آخرین اخبار
۰۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۱
بازدید:۲۱۸
صد انلاین | گروهی از فعالان یهودی ضدصهیونیسم با برگزاری تحصن مقابل دفاتر چند تن از قانونگذاران آمریکایی در واشنگتن، خواستار آتش‌بس فوری در غزه شدند.
کد خبر : ۴۹۴۲۷

به گزارش صد آنلاین ، گروهی از فعالان یهودی ضدصهیونیسم چهارشنبه (۲۵ اکتبر، سوم آبان) با برگزاری تحصن مقابل دفاتر چند تن از قانونگذاران آمریکایی خواستار آتش‌بس فوری در غزه شدند اما ۴۹ نفر در جریان این تجمعات بازداشت شدند. 

 

 

 

 


خبرگزاری «آناتولی» هم گزارش داد پلیس کنگره آمریکا چهارشنبه فعالان یهودی را که مقابل دفتر «برنی سندرز» سناتور آمریکایی تجمع کرده و خواستار آتش‌بس در غزه بودند، بازداشت کرد. این افراد مقابل در ورودی دفتر سندرز روی زمین نشستند و خواستار توقف فوری درگیری‌ها در غزه شدند. 

گروه یهودی آمریکایی IfNotNow در «ایکس» نوشت: پلیس کنگره در حال بازداشت یهودی‌های آمریکا و متحدانشان خارج از دفتر برنی سندرز است. هزارن نفر تاکنون جان خود را از دست داده‌اند و مقام‌های اسرائیلی درباره با خاک یکسان کردن غزه و مجبور کردن فلسطینیان به راهی شدن به بیابان و قربانی کردن گروگان‌های اسرائیلی در این روند حرف می‌زنند. 

تصاویر ویدئویی نشان می‌دهد پلیس کنگره تحصن‌کنندگان را دستبند می‌زند در حالی که سایرین نشسته و شعار می‌دهند «آتش‌بس همین حالا».

این گروه همچنین در ایکس نوشت: ما یهودیان آمریکایی هستیم. در سوگ هستیم. اما امروز برای اقدام به ساختمان کنگره آمده‌ایم. ما به رهبرانی در کنگره نیاز داریم اکنون برای آتش‌بس مبارزه کنند. چاک شومر، برنی سندرز، حکیم جفریس و کاترین کلارک: منظور ما شما هستید. تا زمانی که اینکار را نکنید دفاتر شما را ترک نمی‌کنیم. 

 

 

به گزارش آناتولی، همچنین فعالان، چهارشنبه در ایستگاه مترو و قطار «یونیون استیشن» شهر واشنگتن برای ابراز همبستگی با فلسطینیان، روی زمین با لباس‌هایی به رنگ خون دراز کشیدند.

مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه در اولین اقدام بعد از انتخاب رئیس جدید، طرحی را برای حمایت از رژیم موقت صهیونیستی در حملات به نوار غزه و کشتار فلسطینیان تصویب کرد. قانونگذاران هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه با ۴۱۲ رأی موافق و فقط ۱۰ رأی مخالف، قطعنامه‌ای را تصویب کردند ک در آن با صهیونیست‌ها در حمله به نوار غزه ابراز همبستگی می‌کنند.

این در حالی است که تل‌آویو با اعمال محاصره همه‌جانبه و حملات شبانه‌روزی سه هفته اخیر در نوار غزه قتل‌عام به‌راه انداخته است؛ مجلس نمایندگان آمریکا اما این طرح را «ایستادن در کنار اسرائیل در دفاع از خود در برابر جنگ وحشیانه‌ای که حماس و سایر تروریست‌ها به راه انداخته‌اند» نام‌گذاری کرد.

پیش از این، نمایندگی آمریکا در سازمان ملل پیش‌نویس قطعنامه‌ای را در شورای امنیت توزیع کرده بود که ضمن محکوم‌کردن عملیات «طوفان الاقصی» حماس، از تداوم حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه حمایت می‌کرد. این قطعنامه اما با وتوی چین و روسیه در شورای امنیت به تصویب نرسید. در مقابل آمریکا نیز برای تلافی، قطعنامه پیشنهادی روسیه برای توقف حملات صهیونیست‌ها به نوار غزه را وتو کرد.

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها