آخرین اخبار
۰۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۰
بازدید:۳۶۵
صد آنلاین |   رسانه‌های عبری با انتقاد از سردرگمی نهاد نظامی و سیاسی رژیم صهیونیستی در بیستمین روز عملیات طوفان الاقصی، به حمله موشکی مقاومت فلسطین به ایلات اشغالی اشاره و تاکید کردند که دیگر هیچ‌جا برای اسرائیلی‌ها امن نیست.
کد خبر : ۴۹۴۱۷

به گزارش صد آنلاین ، رسانه‌های عبری در واکنش به حمله موشکی گردان‌های عزالدین القسام (شاخه نظامی حماس) به شهر بندری ایلات اشغالی اعلام کردند، این پیامی آشکار است مبنی بر اینکه اسرائیلی‌ها در هیچ کجا امنیت ندارند.

این رسانه‌ها تاکید کردند، حمله موشکی به ایلات همچنین بیانگر پیشرفت توانایی‌های نظامی حماس است. حماس می‌داند ده‌ها هزار اسرائیلی که شهرک‌های اطراف نوار غزه را تخلیه کرده‌اند، به ایلات منتقل شده‌اند.

دیروز گردان‌های القسام اعلام کردند که در پاسخ به جنایات رژیم اشغالگر علیه مردم غزه، ایلات را با موشک «عیاش 250» هدف قرار دادند.

 

 

ارتش اسرائیل متوجه طولانی بودن جنگ نشده است

رسانه‌های صهیونیستی همچنین با انتقاد از سردرگمی نهاد نظامی و سیاسی این رژیم و اختلافات موجود بین کابینه و ارتش در بیستمین روز عملیات طوفان الاقصی اعلام کردند به نظر می‌رسد ارتش اسرائیل هنوز متوجه طولانی بودن جنگ نشده است.

امروز پنجشنبه رسانه‌های عبری گزارش دادند شواهد نشان می‌دهد که یگان‌ها و فرماندهان ارتش اسرائیل هنوز متوجه نشده‌اند که در میان جنگی طولانی قرار داریم.

 

 

اسرائیل متحمل شکستی خطرناک‌تر از شکست در جنگ اکتبر شد

در همین راستا «آویگدور لیبرمن» عضو کنست رژیم صهیونیستی و وزیر جنگ اسبق این رژیم گفت، اسرائیل امروز شکستی بسیار خطرناک‌تر از شکست در جنگ «یوم الغفران» (جنگ اکتبر 1973) متحمل شده است.

 
 

لیبرمن افزود، جنگ 20 روز است که ادامه دارد و هزاران نفر از اسرائیلی‌ها آواره شده‌اند و شهرک‌های اطراف نوار غزه و شهرک‌های شمالی در مرز لبنان تخلیه شده و این به خودیِ خود یک شکست است. شهرک‌نشینانی که در شهرک‌های مجاور حصار مرزی با غزه و لبنان زندگی می‌کند هیچ تمایلی به بازگشت به منازل خود ندارند و خواستار ایجاد یک منطقه حائل در آن مناطق هستند.

دیروز «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اشغالگر اعلام کرد که 7 اکتبر (روز آغاز عملیات طوفان الاقصی) روزی سیاه در تاریخ اسرائیل است و ما این شکست را به طور کامل و تا آخر بررسی خواهیم کرد. همه باید در این زمینه پاسخگو باشند اما این مسئله به بعد از پایان جنگ موکول می‌شود.

 

 

این سخنان نتانیاهو درحالی مطرح شد که سردرگمی و ترس و تردید میان نهاد نظامی و سیاسی درباره حمله زمینی به نوار غزه همچنان ادامه دارد. رسانه‌های عبری گزارش دادند که نتانیاهو از درز اختلافات میان وی و«یوآو گالانت» وزیر جنگ اسرائیل به شدت عصبانی است.

امروز «بنی گانتس» عضو کابینه جنگی رژیم صهیونیستی خطاب به شهرک‌نشینان صهیونیست در اطراف نوار غزه گفت: آماده شوید تا حداقل برای یک سال دیگر در مسکن‌های جایگزین (پناهگاه‌ها) بمانید.

بر اساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی، بیش از 15 هزار شهرک‌نشین در شهرک‌های اطراف غزه معتقدند که ارتش آنها را رها کرده است.

در حالی که ظرفیت هتل‌های اراضی اشغالی به طور کامل پر شده مقامات صهیونیست قصد دارند آوارگان را در چادرها و اماکن عمومی مانند مدارس اسکان دهند.

 

 

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها