آخرین اخبار
۰۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۰
بازدید:۴۰۹
صد آنلاین | سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد، که ارتش این رژیم توانسته است به نوار غزه نفوذ کند.
کد خبر : ۴۹۳۴۲
 

به گزارش صد آنلاین ، شبکه الجزیره قطر به نقل از رادیو ارتش رژیم اسرائیل گزارش داد که عناصر زمینی ارتش این رژیم شب گذشته توانسته‌اند «نفوذ نسبتا گسترده‌ای» به نوار غزه برای حمله به مواضع حماس داشته باشند.

 

 

 


ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که این حمله با هدف نابودی زیرساخت‌های حماس و فراهم کردن زمینه حمله زمینی به نوار غزه صورت گرفته است.

مقاومت فلسطین در غزه به این ادعا تا این لحظه واکنشی نشان نداده و مشخص نیست این ادعا چقدر صحت دارد!

از روز شنبه (15 مهرماه) گروه‌های مقاومت غزه عملیات «طوفان الاقصی» را در دفاع از مسجدالاقصی در برابر اقدامات و یورش‌های صهیونیست‌ها آغاز کردند که طی آن مقاومت توانست به داخل اراضی 1948 نفوذ کند. این عملیات ترکیبی از عملیات زمینی، هوایی، دریایی و موشکی بود و بنا به اذعان صهیونیست‌ها و ناظران، بی‌سابقه‌ترین عملیات ضد اسرائیلی در طول تاریخ اشغال اراضی فلسطین در هفت دهه گذشته بود.

در نتیجه این عملیات بنا به آمار رسمی بیش از 1400 نفر از نظامیان و غیرنظامیان صهیونیست در اراضی داخلی فلسطین کشته شده‌اند و 5400 نفر نیز زخمی شدن و 212 تن دیگر به اسارت در آمده‌اند. رژیم اسرائیل در واکنش به این عملیات، دیوانه‌وار غزه را از زمین و آسمان هدف قرار داد.

وزارت بهداشت فلسطین امروز اعلام کرد که تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه 7165 شهید برجای گذاشته که در بین آن‌ها حدود  3000 کودک و بیش از  1300 زن وجود دارد. همچنین تعداد مجروحان نیز به 17439 نفر افزایش یافته است.

بیستمین روز «طوفان الاقصی»| تداوم بمباران شدید غزه/ وتوی قطعنامه آمریکا توسط روسیه و چین/ تصویب قطعنامه حمایت از اسرائیل در مجلس نمایندگان آمریکا
وال‌استریت‌ژورنال: اسرائیل با تاخیر در حمله زمینی به غزه موافقت کرد

 

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها