آخرین اخبار
۰۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۴
بازدید:۳۴۹
صد آنلاین | رئیس جمهور آمریکا گفت: هدف حمله روز هفتم اکتبر جنبش حماس به رژیم صهیونیستی، جلوگیری از عادی سازی روابط میان این رژیم و کشور‌های عربی بوده است.
کد خبر : ۴۹۳۲۴

 

به گزارش صد آنلاین ، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شامگاه چهارشنبه مدعی شد که باید کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه افزایش یابد.

 

 

 

 

 


وی در سخنان خود گفت: جنبش حماس نماینده اکثریت بیشتر ملت فلسطینی نبوده و باید کمک‌های انسانی به نوار غزه افزایش یابد.

بایدن گفت: زمانی که بحران بین اسرائیل و غزه پایان یافت باید چشم اندازی درباره آن چیزی که خواهد آمد وجود داشته باشد و این نیازمند تلاش از سوی تمامی طرف‌هاست.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: حماس حملات خود به اسرائیل را با هدف ممانعت از روند عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو و کشورهای عربی انجام داد.

وی گفت: همچنان از حملات شهرک‌نشینان اسرائیلی به فلسطینیان در کرانه باختری احساس نگرانی می‌کنم و باید همین الان متوقف شود.

بایدن گفت: کاملا آشکار است که اگر حمله زمینی به غزه انجام شود، اسراء در خطر قرار خواهند گرفت و برای همین اگر خارج کردن آنها از آنجا ممکن باشد باید آن را انجام دهیم.

 در بحبوحه گزارش‌هایی که از هراس رژیم صهیونیستی از حمله زمینی به غزه خبر می‌دهند یک روزنامه آمریکایی به نقل از مقام‌های آمریکایی و صهیونیستی گزارش داده اسرائیل درخواست واشنگتن برای به تعویق انداختن حمله زمینی به غزه را پذیرفته است. 

طبق گزارش وال‌استریت‌ژورنال، پنتاگون در تلاش است نزدیک به ۶ سامانه پدافند هوایی را در منطقه فعال کند. این سامانه‌ها قرار است از نیروهای آمریکا در برابر حملات راکتی و پهپادی در عراق، سوریه، کویت، اردن، عربستان و امارات محفاظت کنند.

در حالی که اسرائیل در حال آماده شدن برای حمله زمینی به غزه است بسیاری از تحلیلگران از جمله در آمریکا به احتمال موفقیت این عملیات شک دارند. 

روزنامه گاردین امروز در تحلیلی نوشته حمله زمینی به غزه به جای از بین بردن حماس موجب خواهد شد بسیاری از جوانان خشمگین فلسطینی برای پیوستن به این گروه ترغیب شوند. 

علاوه بر این، حمله زمینی به افزایش روحیه ضد اسرائیلی در منطقه کمک خواهد کرد. روزنامه گاردین نوشته موضع نتانیاهو مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد را بدتر خواهد کرد. 

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها