آخرین اخبار
۰۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۱
بازدید:۱۶۴
صد آنلاین | به دنبال شروع حملات روسیه به زیرساخت‌های اوکراین، هزاران نفر از شهروندان این کشور روز چهارشنبه را بدون برق سپری کردند
کد خبر : ۴۹۳۱۷

به گزارش صد آنلاین ، به دنبال شروع حملات روسیه به زیرساخت‌های اوکراین، هزاران نفر از شهروندان این کشور روز چهارشنبه را بدون برق سپری کردند. به گزارش وبگاه «صدای اوکراین»، وزارت انرژی اوکراین روز چهارشنبه اعلام کرد که پس از حمله شبانه روسیه با پهپاد به منطقه «خملنیتسکی» و آسیب‌رساندن به محیط‌های نیروگاه هسته‌ای خملنیتسکی، هزاران نفر بدون برق مانده‌اند.

 

 

 

 بر اساس این گزارش، شهرک‌های «نتیشین» و «اسلاوتا» بیشترین آسیب را متحمل شدند و دست‌کم 20 زخمی و خسارت مالی قابل توجه گزارش شده است. هزاران نفر از ساکنان محلی بدون برق هستند. این وزارتخانه اعلام کرد: «به محض اینکه کارکنان انرژی بتوانند به منطقه آسیب‌دیده دسترسی پیدا کنند، تلاش‌های بازیابی آغاز خواهد شد.» این حمله چهارمین حمله در چند روز اخیر بود. رئیس‌جمهوری اوکراین روز چهارشنبه در «کی‌یف» مدعی شد که حملات روسیه به زیرساخت‌های این کشور را بی‌پاسخ نمی‌گذارد.
«ولادیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهوری اوکراین، در شهر« کی‌یف»  گفت که اوکراین نه‌تنها از خود برابر حملات روسیه به زیرساخت‌های انرژی این کشور دفاع می‌کند، بلکه تلافی هم خواهد کرد.
در آگوست ۲۰۲۳ «یوری ایحنات»، سخنگوی فرماندهی نیروی هوایی اوکراین، گفت که روسیه احتمالا حملات خود را به زیرساخت‌های حیاتی اوکراین از سر خواهد گرفت. زلنسکی گفت: «امسال نه‌تنها از خود محافظت خواهیم کرد، بلکه پاسخ هم خواهیم داد.» روسیه در جنگ با اوکراین در سال۲۰۲۲ زیرساخت‌های اوکراین را هدف قرار داد و کار به جایی کشید که وزارت انرژی اوکراین مجبور شد برق را به دلیل کمبود، قطع کند.

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها