آخرین اخبار
۰۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۲
بازدید:۲۷۶
صد آنلاین | پس از گذشت یک سال از اجرای طرح سهام‌یار (بیمه سبد سهام) در بازار سرمایه، خسارات و زیان بیمه شدگان در این طرح محاسبه شده و برایشان واریز خواهد شد.
کد خبر : ۴۹۲۶۲

به گزارش صد آنلاین ، طرح سهام‌یار سال گذشته با هدف حمایت از سهامداران خرد در بازار سهام و به منظور بیمه کردن سبد سهام اشخاص دارای حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان سبد سهام عملیاتی و در پایان معاملات امروز (۴ آبان ماه ۱۴۰۲) با گذشت یک سال از اجرای آن سررسید شد.

 

 

 


بر اساس این از ابتدا این طرح با استقبال سرمایه‌گذاران مواجه شد و بیش از ۵۰۰ هزار نفر از سهامداران خرد با پرداخت فقط یک ریال قادر به استفاده از مزایای آن در بازار بودند.

سهامداران با استفاده از این طرح و به شرط نگهداری سبد سهام خود ظرف یک سال از تاریخ شروع طرح، سبد سهام خود را در برابر نوسانات قیمت بیمه کردند.

بدین ترتیب بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان بورس، محاسبات مربوط به خسارات بیمه شدگان در این طرح انجام و به‌زودی به حساب آنها واریز خواهد شد.

این طرح از منظر تاثیرگذاری بر روند بازار سهام، با موفقیت به مرحله اجرا رسید، به گونه‌ای که در تاریخ اجرای آن، شاهد تغییر روند بازار و رشد شاخص پس از لمس پایین‌ترین مقدار در طول سال ۱۴۰۱ بودیم.

[خسارت بیمه‌شدگان سهام به‌زودی پرداخت می‌شود]

به گزارش ایرنا، سازمان بورس و اوراق بهادار در نخستین روزهای آبان ماه سال گذشته برای بهبود وضعیت بازار سهام بسته ۱۰بندی را ارائه و اجرایی کرد. یکی از بندهای اصلی بسته حمایتی بازار سرمایه، بیمه سبد سهام یا همان اوراق تبعی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان بود که ۹۶ درصد سهامداران حقیقی را پوشش می‌داد.

طرح «بیمه سبد سهام» از روز ۲۱ آبان سال ۱۴۰۱ اجرایی شد که سررسید اعمال این اوراق یک ساله بوده و مبلغ تعهد خرید ۲۰ درصد بالاتر از ارزش ترکیب سبد افراد در آخرین روز معاملاتی چهارشنبه، ۴ آبان ۱۴۰۱ است.

170693584

به همین منظور همان زمان نماد «سهام یار» در بازار سهام بازگشایی شد؛ نمادی است که برای بیمه سهام سهامداران حقیقی در نظر گرفته شده است و سهامداران دارای پرتفوی کمتر از ١٠٠ میلیون تومان می‌توانستند با خرید یک ریالی این نماد سبد سهام خود را بیمه کنند و تا زمان سررسید بازدهی حداقل ٢٠ درصدی برای آنها تضمین شود.

پس از طی شدن این مراحل، سهامدار صاحب یک برگه اوراق تبعی است که کل پرتفوی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان سهامدار را برای یک سال آینده بیمه کرده است.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها