آخرین اخبار
۰۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۲
بازدید:۲۵۴
صد آنلاین | رئیس کمیته حقوق بشر مجلس در پیامی خطاب به رئیس کمیسیون مقام زن سازمان ملل در مورد وضعیت زنان و کودکان فلسطینی، تأکید کرد: رژیم صهیونیستی با نقض تمامی قوانین بین‌المللی، صلاحیت‌نداشتن خود برای عضویت در مجامع بین‌المللی را آشکار کرد.
کد خبر : ۴۹۲۴۸

به گزارش صد آنلاین ، زهره الهیان رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در پیامی خطاب به رئیس کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد در مورد وضعیت زنان و کودکان فلسطینی هشدار داد و تأکید کرد: رژیم آپارتاید صهیونیستی با زیر پا گذاشتن تمامی قوانین بین‌المللی در حمله به بیمارستان، مدرسه، کلیسا و مسجد؛ ضمن نقض مفاد کنوانسیون چهارم ژنو، حقوق بین المللی بشر دوستانه و ارتکاب جرایم جنگی متعدد، صلاحیت‌نداشتن خویش برای عضویت در مجامع بین‌المللی را بر همگان آشکار نمود.

 

 

 


متن پیام به شرح زیر است:

ماتو جویینی عزیز،

رئیس محترم کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد
 عالیجناب؛

در ابتدا مایلم از طرف خود و همکارانم در مجلس شورای اسلامی ایران، سلام و درود خود را به شما ابلاغ نمایم. همان‌گونه که مستحضرید؛ رژیم اشغالگر صهیونیستی بار دیگر با استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی علیه غیرنظامیان بی‌دفاع همچون زنان و کودکان یورش برده و این‌گونه در مقابل دیدگان جهانیان به نقض سیستماتیک و فاحش قوانین بین‌المللی بشردوستانه و حقوق بشری اقدام نموده است.

تا به این لحظه که به شما نامه می‌نویسم، ۵۷۹۱ فلسطینی از هفت اکتبر سال جاری توسط رژیم غاصب صهیونیستی در غزه به خاک و خون کشیده شده‌اند که ۷۰ درصد کشته‌شدگان و نیمی از مجروحان را زنان و کودکان بیگناه تشکیل می‌دهند.

هر ۱۵ دقیقه، یک زن و کودک بی‌گناه فلسطینی توسط رژیم آپارتاید صهیونیستی کُشته می‌شود و یک میلیون آواره شده‌اند که نیمی از آنان زنان و کودکانی هستند که به آب، غذا، دارو و سایر نیازهای اولیه دسترسی ندارند. این جنایت هولناک بشری در قرن ۲۱، در برابر چشم آزادی‌خواهان جهان اتفاق افتاده است، لذا سانسور خبری و شانتاژ رسانه‌ای نیز سایه بر این نسل‌کشی بی‌سابقه نخواهد انداخت.

رژیم آپارتاید صهیونیستی با زیر پا گذاردن تمامی قوانین بین‌المللی در حمله به بیمارستان، مدرسه، کلیسا و مسجد؛ ضمن نقض مفاد کنوانسیون چهارم ژنو، حقوق بین المللی بشر دوستانه و ارتکاب جرایم جنگی متعدد، عدم صلاحیت خویش برای عضویت در مجامع بین‌المللی را بر همگان آشکار نمود.

عدم شناسایی این رژیم جعلی توسط جمهوری اسلامی ایران، از ابتدا به دلیل ماهیت جنایتکارانه و نظام آپارتایدی آن بود. علیرغم تلاش‌های رسانه‌ای این رژیم و حامیانش، امروز وجدان روشن بین مردم جهان، پذیرای روایت سازی جعلی این رژیم و تغییر جای قربانی و جانی نخواهد بود. امروز سازمان ملل متحد در برابر یک آزمون تاریخی درخصوص اعتبار خود در سطح جهان قرار گرفته که آن اخراج به حق رژیم کودک کش صهیونیستی از نهادهای بین‌المللی است، زیرا این سازمان با هدف حفظ صلح و امنیت بین‌المللی تاسیس شد و برای احیای هویت خود، ضرورت دارد با ناقضان صلح و امنیت بین‌المللی مقابله جدی نماید.

اکنون زمان آن فرا رسیده که سازمان ملل متحد با اقدام به موقع و شایسته، خط بطلانی بر روی اتهام تبدیل شدن آن به ابزار سیاسی قدرتمندان بکشد.

بدین‌وسیله از جنابعالی به عنوان یک آزادی‌خواه و بالاترین مقام نظارتی حوزه زنان در سازمان ملل متحد درخواست می‌شود، با توجه به قطعنامه ۱۳۲۵ و با علم به کشتار زنان و کودکان فلسطینی توسط رژیم جعلی صهیونیستی، عدم صلاحیت این رژیم برای عضویت در آن کمیسیون را طی گزارش مکتوب به دبیرکل و مجمع عمومی اعلام فرمایند و خواستار اخراج رژیم صهیونیستی از این کمیسیون شوند.

امیدوارم این نهاد بین المللی در این شرایط بحرانی بتواند با اهتمام بیشتری در راستای احقاق حقوق اولیه و طبیعی از دست رفته مردم ستمدیده غزه به ویژه زنان این سرزمین، در جهت رعایت قوانین و مقررات بین المللی بشردوستانه و حقوق بشری اقدام عاجل به عمل آورد.

فرصت را مغتنم شمرده احترامات فائقه را تجدید می نمایم.

 زهره الهیان
رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

بعد از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط جنبش مقاومت حماس علیه رژیم تروریست صهیونیستی در روز شنبه ۱۵ مهر، کابینه رژیم اشغالگر قدس ضمن اعمال محاصره همه‌جانبه و جلوگیری از ورود غذا، دارو، برق، سوخت و حتی آب به نوار غزه، دستور آغاز حملات گسترده به این منطقه را صادر کرد.

رژیم جنایتکار صهیونیستی در روز سه‌شنبه ۲۵ مهرماه، بیمارستان المعمدانی غزه را بمباران کرده و بیش از هزار کودک و زن فلسطینی را به شهادت رسانده است.

همچنین اسرائیل ظالم در حمله‌ای دیگر یکی از ساختمان‌های کلیسای ارتدوکس این شهر را مورد هدف و بمباران قرار داد و در جریان این حمله شماری از زنان و کودکان که در این کلیسا پناه گرفته بودند، شهید و زخمی شدند.

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها