آخرین اخبار
۰۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰
بازدید:۲۹۷
صد آنلاین | وزیر دارایی رژیم صهیونیستی هزینه روزانه جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه را 246 میلیون دلار خواند و در توصیف وضعیت بحرانی این رژیم در سایه جنگ گفت: وقت نفس کشیدن نداریم.
کد خبر : ۴۹۲۳۳

به گزارش صد آنلاین ، بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه گفت که بودجه 2024-2023  این رژیم به دلیل جنگ غزه دیگر مناسب نیست و اصلاح خواهد شد.

 

 

 

 


اسمویتریچ در مصاحبه با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گفت که هنوز هزینه‌های غیرمستقیم جنگ بر اقتصاد اسرائیل را که به دلیل فراخوان گسترده سربازان ذخیره و تشدید حملات راکتی فلسطین وارد وضعیت فلج نسبی شده ، ارزیابی نکرده است.

این مقام صهیونیست همچنین هزینه مستقیم جنگ علیه غزه را روزانه یک میلیارد شکل (246 میلیون دلار) تخمین زد.

اسموتریچ کاهش انتظارات آژانس رتبه بندی اعتباری« استاندارد اند پورز» از ثبات به منفی را نگران کننده توصیف کرد، اما ادعا کرد که علیرغم بحران جاری ناشی از جنگ گمان نمی‌کند که این رتبه بندی، کسری زیادی در اسرائیل ایجاد کند.

اسموتریچ در ادامه از امیر یارون، رئیس بانک مرکزی رژیم صهیونیستی تمجید کرد و گفت او در کار خود از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

یارون قرار بوده از سمت خود کناره گیری کند، اما به دلیل بحران جنگ، دوره ریاست خود را تمدید کرده است،  اما اسموتریچ پاسخی نداد که آیا یارون باید رسماً در سمت خود بماند یا خیر.

اسموتریچ گفت: هیچ زمانی برای نفس کشیدن وجود ندارد، بنابراین ما اکنون به این (سوال) نخواهیم پرداخت.

کریستالینا جورجیوا، مدیرکل صندوق بین‌المللی پول هم امروز چهارشنبه در یک مجمع سرمایه‌گذاری در ریاض تأیید کرد که جنگی که به مدت 19 روز بین اسرائیل و حماس ادامه دارد، «شروع به تأثیر منفی بر اقتصاد کشورها گذاشته است.

وی با بیان اینکه آنچه که ما شاهد آن هستیم تنش بیشتر در دنیایی است که از اضطراب رنج می برد، افزود: ما کشورهایی داریم که به گردشگری وابسته هستند و عدم اطمینان برای گردشگران کشنده است.

روزنامه عبری زبان هاآرتص خبر داده که شرکت رتبه بندی اعتباری «اس اند پی» صبح امروز چهارشنبه پیش‌بینی رتبه اعتباری اسرائیل را به منفی کاهش داد. 
این شرکت، رتبه اعتباری اسرائیل را در در AA- باقی گذاشت اما پیش بینی خود را کاهش داد به این معنی که شرکت می‌تواند در آینده قابل پیش بینی رتبه را یک پله، به A+ کاهش دهد.

چند روز پیش، مؤسسه رتبه بندی اعتباری «مودیز» رتبه اسرائیل را در سطح A1 در دست بررسی قرار داد. کاهش رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی می‌تواند وام گرفتن را برای این رژیم اشغالگر گران تر کند.

مودیز گفت که برای بررسی احتمال کاهش رتبه اعتباری اسرائیل به دلیل جنگ جاری در نوار غزه، رتبه بدهی‌های بلندمدت کابینه این رژیم  را مورد بررسی قرار داده است.

آژانس رتبه‌بندی اعتباری فیچ نیز رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی را در سایه تحولات جنگ، تحت نظارت منفی قرار داه است.

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها