آخرین اخبار
۰۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۲
بازدید:۳۱۶
رئیس پلیس آگاهی پایتخت از آزادی گروگان ۵ میلیارد تومانی در عملیات‌های پیچیده پلیسی در تهران خبر داد.
کد خبر : ۴۹۲۱۳

سردار علی ولی‌پور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح جزئیات این خبر گفت: با ربوده شدن مردی جوان از شهرک گلستان و انتقال وی به یکی از استان‌های غربی کشور از سوی چند گروگانگیر، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

 

وی افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان جنایی حکایت از آن داشت که متهمان با چرب‌زبانی شاکی پرونده را به خانه‌ای در شهرک گلستان دعوت کرده و او را به خاطر دریافت ۵ میلیارد تومان با خودروی پراید به یکی از استان‌های غربی کشور ربوده‌اند.

این مقام انتظامی با بیان این که آدم‌ربایان برای برادر شاکی پرونده فیلم‌های شکنجه ارسال و درخواست پول می‌کردند، تصریح کرد: کارآگاهان در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کشف جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت متهمان را شناسایی کردند و متوجه شدند آنها سابقه کیفری دارند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: کارآگاهان در گام بعدی پس گذاشتن یک قرار صوری در پمپ بنزین شهر موردنظر با دستور قضایی راهی آنجا شدند و در یک عملیات غافلگیرانه یکی از متهمان را با تیراندازی هوایی دستگیر کردند.

 

 

وی افزود: کارآگاهان در ادامه متوجه شدند، فرد ربوده‌شده و متهمان دیگر پرونده در خانه‌ای نیمه‌کاره در یک روستا هستند که خیلی زود پا در آنجا گذاشتند و با عملیات‌های ضربتی موفق به رهاسازی گروگان و دستگیری دیگر متهمان پرونده شدند.

رئیس پلیس‌ آگاهی تهران بزرگ با بیان این که از متهمان سلاح‌های جنگی کشف شده است، عنوان کرد: گروگانگیران، پس از انتقال به مقر انتظامی، در بازجویی‌های اولیه به جرم خود مبنی بر آدم‌ربایی برای دریافت ۵ میلیارد تومان با اجرای نقشه قبلی اعتراف کردند.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، گودرزی در پایان متذکر شد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی، متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند و فرد ربوده‌شده به آغوش گرم خانواده‌اش بازگردانده شد.

 
 
21111wqaz
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها