آخرین اخبار
۰۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۵
هشدار به قلعه نویی : این ستاره پرسپولیس و یحیی شایسته دعوت به تیم ملی است
بازدید:۷۹۵
صد آنلاین | مرتضی کرمانی‌مقدم مهاجم پیشین پرسپولیس می‌گوید: جا دارد از سعید صادقی هم تعریف کنم که تا لحظه‌ای که در زمین بود دوید، جنگید و عالی ظاهر شد. او دو گل هم زد تا شایستگی‌های خودش را ثابت کند.
کد خبر : ۴۹۱۵۳

دیدار دو تیم پرسپولیس و استقلال تاجیکستان در چارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، با برتری ۲ بر صفر شاگردان یحیی گل محمدی به پایان رسید. پرسپولیس در حالی مقابل تیم تاجیک به برتری رسید که ستاره این دیدار سعید صادقی بود. هافبک شماره ۲۱ پرسپولیس در این دیدار دبل کرد و با گل‌های خود، تیمش را به پیروزی رساند.

 

 

مرتضی کرمانی مقدم ضمن تعریف از نمایش سعید صادقی به خبرورزشی گفت: همه بازیکنان پرسپولیس فوق العاده بودند. علیرضا بیرانوند در همان شروع بازی با استفاده از مهارت خود در ضربات پنالتی، پرسپولیس را در بازی نگه داشت و ثابت کرد بهترین گلر ایران و شاید هم آسیاست. در این بازی اما جا دارد از سعید صادقی هم تعریف کنم که تا لحظه‌ای که در زمین بود دوید، جنگید و عالی ظاهر شد. او دو گل هم زد تا شایستگی‌های خودش را ثابت کند.

 

 

وی ادامه داد: شکی نیست تصمیم گیرنده اصلی در خصوص تیم ملی، امیر قلعه نویی است. سرمربی تیم ملی حق دارد هر کسی را لایق دانست دعوت کند و ما هم وظیفه داریم حمایت کنیم. فقط به عنوان یک فوتبالی معتقدم سعید صادقی شایسته و لایق دعوت به تیم ملی است. البته باز تکرار می کنم، تصمیم گیری در این زمینه برعهده امیرقلعه نویی است و در نهایت مسئولیت تیم ملی ایران با اوست.

 

 

ستاره پرسپولیس در دهه ۶۰ از عملکرد محمد عمری نیز تمجید کرد و افزود: محمد عمری به ویژه در نیمه اول خیلی خونسرد و خوب بازی کرد. او بارها مدافعان حریف را دریبل زد و پشت محوطه جریمه حریف خطا و کاشته گرفت. عمری پتانسیل بالایی دارد و باید از استعداد خودش بیشتر استفاده کند. او توانایی دریبل زنی زیادی دارد اما لازم است با جسارت بیشتری به محوطه جریمه حریف زده و پنالتی بگیرد. همچنین محمد عمری می تواند در قالب یک گلزن هم ظاهر شود و نباید از شوت زدن یا ضربه به چارچوب دروازه حریف دوری کند. ایرادی هم ندارد اگر ضرباتش تبدیل به گل نشود. او باید ضربه به چارچوب را تمرین و در مسابقات اجرا کند چرا که با گل زدن فوتبالش بیشتر دیده خواهد شد.

 

 

پس از هت‌تریک شهاب زاهدی در دیدار با پیکان برخی‌ها او را با فرشاد پیوس مقایسه کردند که کرمانی مقدم در این رابطه خاطرنشان کرد: شهاب زاهدی مهاجم زحمتکش و خوبی است که چپ پاست اما با پای راستش هم خوب شوت می زند. توانایی زدن ضربه سر را هم دارد و خوشحالم با هت‌تریک مقابل پیکان، فشار را از روی دوش خودش برداشت. او در بازی با استقلال تاجیکستان هم یک پاس گل داد اما لطفا او یا هیچ مهاجم دیگری را با فرشاد پیوس مقایسه نکنید. من با فرشاد پیوس همبازی بودم و به جرات می گویم بهترین مهاجم تمام کننده در تاریخ فوتبال ایران بوده است. منظور من مهاجم داخل محوطه هجده قدم است و فرشاد پیوس از توپ مُرده گل می ساخت. با این وجود برای شهاب زاهدی هم در پرسپولیس آرزوی موفقیت می کنم.

 

 

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص تیم استقلال تاجیکستان نیز تصریح کرد: برخلاف تصورات استقلال تاجیکستان تیم خوبی بود. این تیم خیلی زود صاحب ضربه پنالتی هم شد که خدا را شکر علیرضا بیرانوند آن را مهار کرد. این تیم شاید کم تجربه تر از پرسپولیس بود و نتوانست فشار هواداران و تماشاگران پرسپولیسی در استادیوم آزادی را تحمل کند. البته پرسپولیس در طول این دیدار سوار بازی بود و ۲ گل زد و چند گل دیگر هم نزد اما استقلال تاجیکستان هم تیم خوبی نشان داد. بازیکنان این تیم به خوبی یکدیگر را در زمین پیدا می کردند و شماره ۱۰ استقلال تاجیکستان هم بازیکن با کیفیتی بود.

 

 

مرتضی کرمانی مقدم در مورد نقش VAR در این مسابقه نیز تصریح کرد: کمک داور ویدئویی قرار است به داوران کمک کند اما داور عراقی با کمک VAR پنالتی مسلم پرسپولیس را سوزاند. صحنه خطای مدافع حریف روی نبیل باهویی اصلا نیاز به کمک داور ویدئویی نداشت و کاملا پای مهاجم پرسپولیس درو شد. شاید اگر زمین کمی سفت و خشک تر بود و پای مهاجم سوئدی سُر نمی خورد احتمالا مُچ پایش می شکست. واقعا صحنه خطرناکی بود ولی چون پرسپولیس ۲ گل زده بود، دیگر داور عراقی ترجیح داد پنالتی دیگری نگیرد و بازی را با همین نتیجه تمام کند.

 

 

وی در پایان از کیفیت زمین چمن ورزشگاه آزادی تعریف کرده و گفت: این زمین چمن اصلا با چمن بازی با النصر قابل مقایسه نبود. واقعا اگر چمن استادیوم آزادی در دیدار با النصر همین کیفیت را داشت، پرسپولیس آن طور به النصر نمی باخت و سوژه عربستانی‌ها نمی شدیم. خیلی حیف شد چمن آزادی دیر ترمیم شد اما باز هم خوب بود. نکته دیگر اینکه بازی در استادیوم آزادی حق پرسپولیس و همین طور استقلال است چرا که این تیم‌ها متعلق به تهران هستند و باید هم در تهران بازی کنند. بازی کردن این دو تیم پرطرفدار در شهرهای دیگر، به سود رقیبان است و این اصلا منصفانه نیست.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها