آخرین اخبار
۰۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۶
بازدید:۳۲۵
صد آنلاین | وزیر خارجه قطر با محکوم کردن تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان در نوار غزه و نیز اتهام‌زنی اسرائیلی‌ها علیه دوحه تاکید کرد که خواستار آتش‌بس کامل و سریع هستیم و مذاکرات برای خروج اسرا از غزه ادامه دارد.
کد خبر : ۴۹۱۲۶
 

به گزارش صد آنلاین ،  شیخ «محمدبن عبدالرحمن آل ثانی» نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر در گفت‌وگو با «هاکان فیدان» همتای ترکیه‌ای خود درباره تحولات نوار غزه و تجاوزات رژیم صهیونیستی به این منطقه اعلام کرد که موضع قطر در محکومیت حمله به غیرنظامیان ثابت است و همه طرف‌هایی که قوانین بین‌المللی را نقض می‌کنند باید پاسخگو باشند.

 

 

 

 


این مقام قطری افزود، ما سیاست کشتار جمعی در برابر نوار غزه و ساکنان آن را محکوم می‌کنیم. ما همچنین اظهارات تحریک‌آمیز برخی از مقامات اسرائیلی در اتهام زنی به قطر را محکوم و از شرکای خود دعوت می‌کنیم تلاش‌ها را برای دستیابی به راه حلی جامع برای مسئله فلسطین بسیج کنند. طی روزهای گذشته بعد از آزادی 4 اسیر در غزه شاهد پیشرفت‌هایی در این پرونده بودیم و به مذاکرات برای آزادی اسرا ادامه می‌دهیم.

وی گفت، ما با طرف ترکی درباره ضرورت کاهش تنش‌ها و دستیابی به آتش‌بس کامل در غزه گفت‌‌وگو و بر اهمیت کمک‌رسانی به ساکنان نوار غزه و جلوگیری از آوارگی اجباری آنها تاکید کردیم.

وزیر خارجه قطر تاکید کرد، مسئله قطع آب و برق و غذا و دارو برای غیرنظامیان در نوار غزه غیرقابل قبول است.

 

وزیر خارجه ترکیه نیز به نوبه خود اعلام کرد، با افزایش کشتارها خشونت افزایش می‌یابد و هرچه سریعتر باید راهکاری پیدا شود. ما در دو مسیر حرکت می‌کنیم: جلوگیری از تعمیق بحران فعلی و عدم تکرار آن در آینده. بار این بحران بسیار بزرگ است و خطرات زیادی وجود دارد و راه حل سیاسی نباید به تعویق بیفتد.

از طرف دیگر سخنگوی وزارت خارجه قطر اعلام کرد که ما برای آزادی اسرا و آتش‌بس دوستانه در نوار غزه تلاش می کنیم. در این میان برخی طرف‌ها در تلاش برای خدشه دار کردن نقش میانجی قطر و متهم کردن ما هستند. ما برای جلوگیری از تشدید تنش‌ها و مهار درگیری‌ها با شرکای منطقه‌ای و خارجی خود همکاری می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه دوحه خواستار آتش بس و خروج اسرا از نوار غزه است تاکید کرد حمله زمینی اسرائیل به غزه موجب تشدید اوضاع و افزایش رنج غیرنظامیان خواهد شد.

 

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها