آخرین اخبار
۰۳ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۵
بازدید:۲۱۴
صد آنلاین | به گفته مدیرکل هلال احمر نوار، بیمارستان‌های غزه با مشکلات بی‌سابقه‌ای دست به گریبان هستند.
کد خبر : ۴۹۰۲۴

به گزارش صد آنلاین ، اسپوتنیک گزارش داد، مدیرکل هلال احمر غزه در گفت‌وگو با اسپوتنیک تصریح کرد: بیمارستان‌ها به دلیل حملات اسرائیل، قطع برق و پایان یافتن سوخت در شرف تبدیل شدن به گورهای دسته‌جمعی هستند که می‌تواند ظرف ۴۸ ساعت آنها را از کار بیاندازد.

 

 

 

 


وی در پاسخ به سوالی درباره حجم کمک‌های ارسالی به نوار غزه و نحوه رسیدن این کمک‌ها به دست غیرنظامیان گفت: نزدیک به ۵۰ کامیون در طول سه روز اول رسید، که حامل کمک‌های پزشکی و غذایی بود اما این ناکافی نیست، زیرا نیازهای ساکنان نوار در طول ۱۸ روز بمباران بدتر شده و بازار محلی دچار کمبود شدید کالاهاست. ساکنان شمال غزه از کمبود کمک ‌ای غذایی و پزشکی رنج می‌برند زیرا اسرائیل اجازه نمی‌دهد کمک‌ها به شمال نوار غزه برسد.

وی در پاسخ به سوالی درباره بمباران کامیون‌ها یا پرسنل هلال احمر گفت: اشغالگران برخی از کامیون‌ها را بار دیگر بازگرداندند چرا که حامل کسپول‌های اکسیژن بود، هرچند که بیمارستان‌ها بدان نیاز مبرم دارند.

مدیرکل هلال احمر غزه در پاسخ به این سوال که به چیزی در غزه نیاز فوری دارید، گفت:
اولویت اول در اینجا امنیت است، زیرا نیروهای اشغالگر از روز اول با بمباران خانه‌ها و غیرنظامیان از روش جدیدی پیروی کردند که ناقض کنوانسیون چهارم ژنو و قوانین بین‌المللی حقوق بشر است.

تا روز هجدهم بیش از 5400 شهید به شهادت رسیده بودند در حالی که تعداد تلفات به بیش از 16000 نفر رسید.

اولویت دوم سوخت است، زیرا وزارت بهداشت گزارش داد که ممکن است برخی از بیمارستان ها به دلیل تمام شدن سوخت، از کار بیفتند، به ویژه از زمانی که اشغال، برق نوار را از روز اول بمباران قطع کرد.

تاکنون بیمارستان‌ها با ژنراتورهای برق کار می‌کردند، اما با تمام شدن سوخت، در معرض تعطیلی کامل قرار دارند که به دلیل اقدام غیرقانونی و حشیانه اسرائیل، بیمارستان‌ها را به گورهای دسته‌جمعی تبدیل می‌کند.

ما از کمبود شدید لوازم، دارو و لوازم جراحی رنج می‌بریم، به‌ویژه که تعداد مصدومان بسیار بیشتر از ظرفیت بیمارستان است همچنین پس از توقف ایستگا‌ه‌های پمپاژ آب، کمبود شدید آب آشامیدنی وجود دارد و حدود 95 درصد از آب‌های زیرزمینی مورد استفاده مردم نوار غزه آلوده شده است و مردم به خاطر استفاده از آن دچار برخی بیماری‌ها شده اند.

طی چند روز گذشته می‌گفتیم بیمارستان‌ها تقریباً دچار فروپاشی شده اند، اما الان واقعاً فرو ریخته‌اند و در عرض 48 ساعت همانطور که وزارت بهداشت اعلام کرد، ممکن است بیمارستان‌ها کاملاً از کار بیفتد.

علاوه بر این، بیمارستان‌ها به پناهگاه تبدیل شده‌اند و ما در بیمارستان قدس حدود 14000 شهروند داریم که برای فرار از بمباران وحشیانه اسرائیل به ساختمان پناه برده‌اند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها