آخرین اخبار
۰۳ آبان ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۴
بازدید:۳۷۷
در حالی که جنگ در نوار غزه وارد هجدهمین روز خود می‌شود، وضعیت غزه شاهد یک فاجعه انسانی بی‌سابقه است. بیش از یک میلیون و چهارصد هزار فلسطینی که نیمی از آنها در ۲۲۰ پناهگاه به سر می‌برند، آواره شده‌اند. رژیم صهیونیستی به بمباران غیرنظامیان در مناطق مختلف نوار غزه ادامه می‌دهد و در نتیجه حملات شبانه صهیونیست‌ها به مناطق مختلف غزه بیش از ۱۴۰ فلسطینی از جمله کودکان و زنان به شهادت رسیدند که مهمترین آنها در خان یونس و رفح بود.
کد خبر : ۴۸۹۸۸

وزارت بهداشت غزه امروز آخرین آمار شهدا و زخمی‌های غزه را اعلام کرد.

طبق بیانیه وزارت بهداشت غزه، تعداد شهدا به بیش از ۵۳۰۰ تن و تعداد زخمی‌ها به ۱۸۰۰ تن رسیده است.

وزارت بهداشت غزه افزود: آژانس امدادرسانی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) باید مراکز خود را برای کاهش فشار بر بیمارستان‌ها که با وضعیت فاجعه‌آمیز روبه‌رو هستند، باز کند.

اکثر شهدا کودکان هستند

اهداف ارتش اشغالگر در بمباران نوار غزه طی شب گذشته و بامداد سه شنبه بیشتر کودکان بودند. از آغاز تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون حدود ۲۰۸۰ کودک شهید شده‌اند.

افزایش شمار شهدای غزه به ۵۳۰۰ تن و وضعیت اسفناک آوارگان

سایت عرب ۴۸ گزارش داد، بر اثر بمباران خانه خانواده البطه در نزدیکی مسجد السلام در شهر القراره در خان یونس توسط هواپیماهای اشغالگر هفت تن شهید و تعدادی مجروح شدند. اجساد محمد الغلبان جبوره و همسرش پس از بمباران خانه‌شان توسط هواپیماهای جنگی از زیر آوار در نزدیکی «مسجد اندونزی» در خان یونس بیرون آورده شدند.  هواپیماهای اشغالگر همچنین خانه‌ای را مقابل مسجد خلیل الرحمن در اردوگاه الشاطی بمباران کردند.

شهردار جبالیا گفت: جنگنده‌های اشغالگر ساختمان اداری گاراژ شهرداری را بمباران کردند که در نتیجه آن مخزن سوخت و تعدادی از خودروهای شهرداری منهدم شد.

بر اثر بمباران منزلی در کنار یک مرکز خرید در اردوگاه نصیرت در مرکز نوار غزه تعدادی شهید و زخمی شدند. هواپیماهای اشغالگر پشت بازار ابودلال در بازار نصیرات در استان مرکزی نوار غزه را هدف قرار دادند. در حالیکه حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به مناطق شرقی نوار غزه ادامه دارد.

یک منبع پزشکی به الجزیره گزارش داد که بامداد سه شنبه در نتیجه حملات جدید رژیم صهیونیستی به منازل در البریج و دیرالبلح در مرکز نوار غزه، ۲۳ فلسطینی به شهادت رسیدند.

وزارت داخلی غزه همچنین از شهادت ۱۰ نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر در بمباران رژیم صهیونیستی که خانه‌ای در رفح در جنوب نوار غزه را هدف قرار داد، خبر داد. این حمله در منطقه الحشاشین در رفح رخ داد.

خبرنگار المیادین نیز اعلام کرد، حملات صهیونیست‌ها به منازل مسکونی در جبالیا البلد در شمال غزه و منطقه القرار در خان یونس در جنوب این منطقه ادامه دارد و تلفاتی داشته است.

به گفته این خبرنگار، بیمارستان اندونزی در غزه به دلیل نبود سوخت از کار افتاده است. در حمله صهیونیست‌ها به منزلی در اردوگاه البریج پیکر شش شهید و تعدادی زخمی به بیمارستان شهدای الاقصی منتقل شد.

این خبرنگار افزود: بیش از یک میلیون تن در غزه آواره هستند که نیمی از آنها بدون هیچ سرپناهی در میادین سرگردانند و نیمی دیگر با شرایط فاجعه‌آمیز در نبود آب و برق سر می‌کنند.

به گفته این خبرنگار، خطر شیوع بیماری‌های مسری در غزه با ادامه قطعی آب و نبود دارو رو به افزایش است.

به صدا درآمدن آژیرهای خطر در غلاف غزه و حملات مقاومت به صهیونیست‌ها

خبرنگار الجزیره اعلام کرد، آژیرهای خطر در شهرک‌های واقع در غلاف غزه و کیبوتس نیریم در این منطقه به صدا درآمدند.

گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس تاکید کرد، مقر نظامی مفتاحیم را با موشک هدف قرار داد.

همچنین گردان‌های القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی اعلام کرد، تجمعات نظامی در مقر صوفا را هدف حملات خمپاره‌ای قرار داده است.

بیش از ۱۴۰ شهید در بمباران شبانه غزه

در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه از سوی دفتر رسانه‌ای دولت غزه منتشر شد، آمده است: در حملات شبانه اشغالگران بیش از ۱۴۰ تن شهید و صدها تن مجروح شدند. اشغالگران دست به نسل کشی و کشتار جمعی می‌زنند و طی آن ده‌ها خانه را با موشک و بمب بر روی غیرنظامیان بی‌دفاع ویران می‌کنند.
 

گالانت،‌ آستین را در جریان تحولات عملیات در غزه قرار داد

یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، لوید آستین، همتای آمریکایی خود را در جریان آخرین تحولات عملیات نظامی صهیونیست‌ها در نوار غزه قرار داد.

ده‌ها شهید در جنایات مستمر رژیم صهیونیستی در غزه

در بیانیه پنتاگون در این رابطه، شامگاه دوشنبه آمده است: «لوید آسوتین، وزیر دفاع تلفنی با یوآو گالانت، همتای اسرائیلی برای به‌روزرسانی عملیات اسرائیل علیه حماس گفت‌وگو کرد.»

آستین به زعم خود بر «اهمیت نقش رژیم صهیونیستی در انتقال کاروان‌های بشردوستانه به غزه در ۲۱ و ۲۲ اکتبر» و نیز بر لزوم حفاظت از غیرنظامیان تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است که دو طرف «تداوم ارائه کمک‌های امنیتی توسط آمریکا و اقدامات پنتاگون برای بازدارندگی هر بازیگر دولتی یا غیردولتی در منطقه را بررسی کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد: ۴۰۰ هدف «نظامی» در غزه را بمباران کردیم!

در حالی که حملات صهیونیست‌ها به منازل مسکونی و غیرنظامیان ادامه دارد، ارتش رژیم صهیونیستی روز سه شنبه مدعی شد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۰۰ هدف نظامی در نوار غزه را بمباران کرده است.

این در حالی است که گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که بسیاری از اهدافی که در ساعات گذشته بمباران شده‌اند غیرنظامی بوده‌اند، تنها در شب گذشته ۱۱۰ فلسطینی شهید و صدها نفر دیگر زخمی شدند و حملات صهیونیست‌ها همچنین بسیاری از واحدهای مسکونی به ویژه در جنوب غزه را ویران کرده است.

سازمان ملل: شش کارمند آنروا در ۲۴ ساعت گذشته در غزه کشته شدند

سازمان ملل متحد روز سه شنبه اعلام کرد که شش کارمند آژانس امدادرسانی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) تنها در ۲۴ ساعت گذشته در غزه کشته شدند و مجموع کارمندان کشته شده این آژانس از هفت اکتبر به ۳۵ نفر رسید.

افزایش شمار شهدای غزه به ۵۳۰۰ تن و وضعیت اسفناک آوارگان

آژانس هماهنگی بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) در به‌روزرسانی‌ای که روز سه‌شنبه در مورد وضعیت غزه تا عصر دوشنبه داشته گفت: «از آغاز تجاوز اسرائیل، حداقل ۱۶ کارمند بخش بهداشت به همراه ۳۵ کارمند آنروا در حین انجام وظیفه کشته شده‌اند.

وی افزود: شش نفر از آنها در ۲۴ ساعت گذشته کشته شدند.

در این باره آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل در توئیتر نسبت به از دست دادن «۳۵ نفر از کارمندان آنروا، از جمله امدادگران و معلمان که از هفت اکتبر در غزه کشته شدند» ابراز تاسف کرد.

رئیس جمهور فرانسه برای ابراز «همبستگی کامل» با صهیونیست‌ها وارد تل‌آویو شد 

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه سه شنبه وارد تل‌آویو شد تا «همبستگی کامل» کشورش را با رژیم صهیونیستی پس از حملات هفت اکتبر ابراز کند.

بر اساس بیانیه ریاست جمهوری فرانسه، انتظار می‌رود در حالی که اسرائیل به بمباران بی‌امان نوار غزه ادامه می‌دهد و برای عملیات زمینی آماده می‌شود، رئیس جمهور فرانسه خواستار «حمایت از غیرنظامیان» در غزه شود.

 

21111AQW

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها