آخرین اخبار
۰۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۲
بازدید:۲۳۸
صد آنلاین | رئیس کل دادگستری استان کرمان از متلاشی شدن شبکه سازمان یافته قاچاق فرآورده‌های نفتی به صورت همزمان در استان کرمان و ۴ استان دیگر کشور خبر داد.
کد خبر : ۴۸۹۱۰

به گزارش صد آنلاین ،  حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی اظهار کرد: در یک عملیات منسجم اطلاعاتی، شبکه سازمان یافته قاچاق فرآورده‌های نفتی به صورت همزمان در استان کرمان و ۴ استان دیگر کشور مورد ضربه سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه قرار گرفت و متلاشی شد.  

 

 

 


رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: شبکه مذکور در طول مدت فعالیت خود، بیش از ۵۰ میلیون لیتر فرآورده نفتی را از کشور خارج کرده است.

وی افزود: باتلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه استان کرمان، تعداد ۱۰ نفر از سرشبکه‌های اصلی دستگیر و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند و دستورات لازم جهت شناسایی و دستگیری سایر عوامل شبکه صادر شده است.

حمیدی ادامه داد:از این شبکه بالغ بر ۱۰۰۰ عدد کارت سوخت مهاجر و بیش از ۳۵۰ حواله گلخانه متخلف شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه برخورد دستگاه قضایی با مخلان نظم وامنیت جامعه سخت و عبرت آموز خواهد بود، بیان کرد: قوه قضاییه به جهت احقاق حق عامه با همه افراد دخیل در موضوع قاچاق سوخت برخورد خواهد کرد و اجازه اخلالگری در تامین نیازهای مردم را به کسی نخواهد داد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان اضافه کرد:این شبکه شامل برخی دلالان، جایگاه داران، گلخانه داران، دارندگان کارت‌های مهاجر و ... در ۵ استان کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، همدان و چهارمحال و بختیاری هستند.

‌حمیدی با اشاره به اینکه مردم در برخی مناطق جنوبی استان با کمبود سوخت مواجه هستند، افزود: متاسفانه علی رغم اینکه دولت، بیش از نیاز واقعی مردم، در حال تامین سوخت برای شهروندان است؛ اما عده‌ای سودجو و فرصت طلب برای بدست آوردن سود بادآورده، اقدام به قاچاق سوخت مورد نیاز مردم به خارج از کشور می‌کنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در پایان از تلاش‌های شبانه روزی نهادهای اطلاعاتی، امنیتی، انتظامی و به ویژه روسا و دادستان‌های سراسر استان به ویژه دادستان عمومی وانقلاب شهرستان کهنوج در برخورد با قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت جامعه تقدیر و قدردانی کرد.

 

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها