آخرین اخبار
۰۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۰
بازدید:۲۲۱
صد انلاین | معاون هماهنگ کننده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: افزایش سرعت و برد عملیاتی، حمل انواع موشک، تلفیق پهپاد با سامانه رصد و درگیری راداری، افزایش سطح و ارتفاع پروازی از جمله برخی از قابلیت های جدیدی است که به این پهپاد اضافه شده است.
کد خبر : ۴۸۸۸۲

به گزارش صد آنلاین ، امیر سرتیپ محمد یوسفی خوش‌قلب معاون هماهنگ کننده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه امروز حوزه بکارگیری پهپاد کرار از پشتیبانی و پشتیبانی رزمی به قابلیت رزمی در سازمان رزم پدافند تغییر پیدا کرده است، گفت: پهپاد کرار توانسته است دست بلند پدافند را در ایجاد ماموریت های مختلف پوشش بدهد.

 

 

 

 


وی افزود: دانشمندان و متخصصان فنی پدافند با بهره گیری از فناوری روز موفق شده اند سکوی موشکی زمین پایه را بر روی پهپاد کرار منتقل کنند تا پهپاد کرار به سکوی هوایی متحرک با قابلیت های مختلف رصد، کشف شناسایی و درگیری تبدیل شود.

امیر سرتیپ خوش‌قلب با بیان اینکه پدافند هوایی ارتش با به کارگیری ظرفیت های موجود گام های جدیدی در ارتقا توان پهپادی برداشته است، گفت: توسعه توان پهپادی بمنظور افزایش توان رزمی پدافند راهبردی اساسی و حائز اهمیت است.

وی با اشاره به عملکرد مثبت و موفق پهپاد کرار در رزمایش اخیر و ماموریت های خاص این نیرو، اذعان داشت: پهپاد کرار قابلیت تجهیز به انواع موشک در شرایط جوی و محیطی مختلف را دارد که این پیشرفت در زمانی کمتر از ۲ سال اتفاق افتاده است.

معاون هماهنگ کننده نیروی پدافند هوایی ارتش با تشریح برخی از ویژگی ها و عملکرد های مثبت پهپاد کرار، خاطرنشان کرد: افزایش سرعت و برد عملیاتی، حمل انواع موشک، تلفیق پهپاد با سامانه رصد و درگیری راداری، افزایش سطح و ارتفاع پروازی از جمله برخی از قابلیت های جدیدی است که به این پهپاد اضافه شده است.

وی، تصریح کرد: پهپاد کرار به هیچ باند پروازی نیاز ندارد و با توجه به نیاز ماموریتی در هر زمان، مکان و شرایط جوی می تواند ماموریت خود را انجام بدهد که این قابلیت از اهمیت بسزایی در جنگ هوایی برخوردار است.

امیر خوش قلب در پایان با تاکید بر اینکه پهپاد کرار توان درگیری با اهداف سرعت بالا را دارد و می تواند در حداقل زمان ممکن در کشف و درگیری با اهداف دشمن وارد عمل بشود، افزود: استفاده از توان پهپادی در سازمان رزم نیروی پدافندی روندی روبه رشد و مثبتی را سپری می‌کند و نوید آینده ای روشن را می دهد.

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها