آخرین اخبار
۰۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۰
بازدید:۴۶۱
صد آنلاین |  از بین بردن موهای بینی از جمله کارهایی است که افراد برای آن از وسایلی مثل موچین، مومک یا وکس استفاده می‌کنند که راهکارهای چندان مناسبی نیستند. پس بهترین کار چیست؟ همراه دلتامگ باشید تا با هم ببینیم بی‌دردسرترین راهکار چیست؟ 
کد خبر : ۴۸۸۶۵

از بین بردن موهای بینی

قبل از اینکه پیرامون از بین بردن موهای بینی حرف بزنیم باید بگوییم که موهای این نواحی الکی نیستند. این موها مانند یک فیلتر عمل کرده و از ورود گردوغبار به داخل بینی خودداری می‌کند.

 

 

اصلاح موهای بینی با قیچی

شما یکی از کارهایی که برای از بین بردن موهای بینی می‌توانید انجام دهید آن است که با قیچی‌های مخصوص موهای زائد بینی خود را از بین ببرید. البته حواستان را جمع کنید که به بافت‌های بینی آسیب نرسد.

برای اینکه موهای بینی خود را با قیچی اصلاح کنید در ابتدا روبه‌روی آیینه ایستاده و سپس مخاط بینی را با دستمالی پاک کنید. حالا سرتان را عقب‌تر ببرید و شروع به اصلاح بینی کنید. 

 

 

اصلاح موهای بینی با دستگاه موزن

راه دیگر برای از بین بردن موهای بینی استفاده از دستگاه موزن الکترونیکی است. این دستگاه از تیغه‌های گرد ساخته شده و آن را می‌توانید از داروخانه‌ها تهیه کنید.

 

 

دفع موهای زائد بینی با موچین

استفاده از موچین برای از بین بردن موهای بینی یک روش ساده است که بسیاری از مردان آن را انتخاب می‌کنند؛ اما این روش راهکاری بسیار کند است. به‌طورکلی کندن موهای بینی از ریشه باعث طولانی‌شدن و به تأخیرافتادن رشد مجدد موها می‌شود؛ اما روش ایمنی نیست و معمولاً توصیه نمی‌شود؛ زیرا این روش علاوه بر آسیبی که بینی شما می‌زند می‌تواند درد شدیدی را نیز به دنبال داشته باشد.

برای ازبین‌بردن موهای بینی بدون درد، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

استفاده از دستگاه‌های تراش مو 

  • دستگاه‌های تراش موها با سرهای کوچک برای ازبین‌بردن موهای بینی مناسب هستند.
  • این روش بی‌درد و سریع است. 

 

 

کرم مخصوص موهای بینی

  • برای موهای بینی نازک و کمی، می‌توانید از کرم‌های مخصوص موها استفاده کنید.
  • این کرم‌ها موها را ضعیف می‌کنند و سپس شما می‌توانید آنها را با یک دستمال یا پنبه از بین برید.

از بین بردن موهای زائد بینی با وکس

یکی از محصولات جدیدی که به بازار آمده است و کار شما را تا 4 هفته راحت می‌کند، وکس بینی است. البته مدت زمان برگشت موها بستگی به نحوه انجام این روش و همچنین ژنتیک شما نیز دارد.

لیزر موهای بینی

  • اگر می‌خواهید موهای بینی را برای همیشه از بین ببرید، می‌توانید به معرفی به متخصص لیزر پوست مراجعه کنید.
  • این روش دائمی است و نیاز به مراقبت‌های اضافی ندارد.

نکته مهم: هر یک از این روش‌ها نیاز به‌دقت دارند. همچنین، هر کدام از روش‌ها ممکن است برای افراد مختلف به شکل متفاوتی مؤثر باشند؛ بنابراین، قبل از استفاده از هر روش، بهتر است با یک متخصص پوست مشورت کنید تا بهترین روش برای شما را تعیین کنید. 

 

 

درمان خانگی از بین بردن موهای زائد بینی

برای از بین بردن موهای زائد و اضافی بینی، می‌توانید خودتان در منزل دست‌به‌کار شوید.

  • کوتاه‌کردن و اصلاح موهای زائد، بهترین راه خلاص‌شدن از شر آن‌هاست. اگر از وجود این موها خسته شده‌اید، آن‌ها را به‌وسیله یک قیچی سر گرد و یا ماشین اصلاح، کوتاه کنید. این کار تا حد زیادی از بیشترشدن این موها و ایجاد زخم و عفونت جلوگیری می‌کند.
  • حتماً یادتان باشد که اگر محل موهای زائد شما ورم، قرمزی و التهاب دارد، از کمپرس آب گرم استفاده کنید.
  • مقدار کمی از پاک‌کننده‌های طبیعی و ضدعفونی‌کننده‌هایی همچون روغن درخت چای را تهیه کنید‌. سپس آن را روی محل موها بزنید. با استفاده مداوم و مکرر از این مواد، می‌توانید میزان رشد موها را کاهش دهید.
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها