آخرین اخبار
۰۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۶
بازدید:۲۸۱
صد آنلاین | امیر قطر گفت: ما می‌گوییم دیگر بس است و درست نیست که به اسرائیل چراغ سبز بدون قید و شرط و اجازه نامحدود برای کشتار داده شود. در عصر ما نباید اجازه داده شود که از قطع آب، دارو و غذا به عنوان اسلحه‌ای علیه کل یک ملت استفاده شود.
کد خبر : ۴۸۷۹۸

به گزارش صد آنلاین ، امیر قطر با تاکید بر اینکه استمرار اشغالگری صهیونیست‌ها، محاصره و شهرک‌سازی و نیز سیاست استانداردهای دوگانه جایز نیست، یک موضعگیری جدی منطقه‌ای و بین‌المللی در مقابل تنش شدید موجود در منطقه را خواستار شد.

 

 

 

 


تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر امروز سه‌شنبه یک موضع جدی منطقه‌ای و بین‌المللی در برابر تنش خطرناکی که امنیت منطقه و جهان را تهدید می‌کند، خواستار شد.

آل ثانی اظهار کرد: (سیاست) یک بام و دو هوا و رفتار به شکلی که گویا جان کودکان به حساب نمی‌آیند، نمی‌پذیریم و سکوت در برابر بمباران وحشیانه علیه غیرنظامیان در غزه جایز نیست.

 

امیر قطر تاکید کرد: تداوم نادیده‌ گرفتن واقعیت‌های اشغالگری، محاصره و شهرک‌سازی جایز نیست و ما خواهان صلح و مخالف به خطر افتادن جان غیرنظامیان بی‌گناه از هر طرف هستیم و به قطعنامه‌های بین‌المللی و ابتکارعمل صلح عربی پایبند هستیم و (سیاست) یک بام و دو هوا را نمی‌پذیریم.

او در ادامه گفت: آنچه در حال وقوع است از جمله نقض تمامی ارزش‌ها، آداب و رسوم‌ها و قوانین دینی و دنیایی، خطرناک است.

 

امیر قطر افزود: ما می‌گوییم دیگر بس است و درست نیست که به اسرائیل چراغ سبز بدون قید و شرط و اجازه نامحدود برای کشتار داده شود. در عصر ما نباید اجازه داده شود که از قطع آب، دارو و غذا به عنوان اسلحه‌ای علیه کل یک ملت استفاده شود.

او تاکید کرد: ما خواستار توقف این جنگ که از تمامی حد و مرزها عبور کرده و توقف کشتارها هستیم و می‌خواهیم غیرنظامیان از پیامدهای این رویارویی نظامی دور نگه داشته شوند. جنگ هیچ راه‌حلی از هیچ نوعی ارائه نمی‌دهد و تمام آنچه به وقوع خواهد پیوست، تنها تشدید مشکلات و افزایش تعداد کشته‌ها و احساس بی‌عدالتی است.

او افزود: بار دیگر استقبال خود را از توافق ایران و آمریکا برای تبادل زندانی‌ها و نیز موافقت روسیه با بازگشت چهار کودک اوکراینی به جمع خانواده‌هایشان با میانجی‌گری قطر ابراز می‌کنیم.

امیر قطر در پایان هم تاکید کرد: تنها راه ضامن امنیت و ثبات برای مردم دو طرف، برقراری صلح منصفانه و دائمی و دستیابی فلسطینی‌ها به حقوق مشروعشان است.

 

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها