آخرین اخبار
۰۲ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۱
حجت‌الاسلام ذوالنوری در اجلاس جهانی بین‌المجالس:

رژیم صهیونیستی یک خطر جدی برای تمام بشریت است

بازدید:۲۴۵
صد آنلاین | نایب رئیس مجلس گفت: رژیم غاصب یک خطر جدی برای تمام بشریت است و بمباران مساجد، مدارس، کلیسا و بیمارستان‌ها خلاف قوانین بین‌المللی است.
کد خبر : ۴۸۷۵۴

به گزارش صد آنلاین ، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در اجلاس جهانی بین‌المجالس که در آنگولا در حال برگزاری است، اظهار داشت: این اجلاس می‌تواند صدای مظلومیت فلسطین و جلوگیری از نسل کشی صهیونیست‌ها را به جهان مخابره کند.

 

 

 


وی بر لزوم اتخاذ موضع یکپارچه کشور‌های شرکت‌کننده در اجلاس و توقف جنایات جنگی و نسل‌کشی مسلمانان غزه توسط رژیم صهیونیستی تاکید کرد و افزود: امروز در دنیا مسلمانان با مشکلات فراوانی روبرو هستند، ولی هیچ مشکلی دردآورتر از مشکلات نسل کشی مردم غزه نیست.

رئیس هیات پارلمانی ایران در اجلاس جهانی بین‌المجالس با اشاره به اینکه فلسطین پاره تن اسلام است، تصریح کرد: ماجرای تجاوز اسرائیل به فلسطین، به غزه ختم نخواهد شد اگر امروز اجماع مسلمانان جلوی جنایت جنگی و نسل‌کشی را نگیرد و فلسطین امروز نجات پیدا نکند هیچ یک از کشور‌های عربی و اسلامی از شرّ رژیم صهیونیستی در امان نخواهند بود.

حجت‌الاسلام ذوالنوری با بیان اینکه امروز باید بدانیم رویای نیل تا فرات تنها بخشی از نقشه شوم رژیم صهیونیستی است، یادآورشد: این رژیم غاصب یک خطر جدی برای تمام بشریت است همان‌گونه که نه تنها مساجد و مدارس بلکه کلیسا و بیمارستان‌ها را بمباران می‌کند که خلاف همه قوانین بین‌المللی است.

به گفته وی آمریکا و اروپا همه جهان نیستند از این رو امروز کشور‌های اسلامی و عربی با وحدت می‌توانند یک اتحاد عظیم ایجاد کنند و در این میان کشور‌های آفریقایی که مزه تلخ استعمار غرب را در طول تاریخ چشیده‌اند، می‌توانند همراه کشور‌های اسلامی و عربی باشند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با وحدت می‌توانیم صدای رسای مظلومیت فلسطین و انزجار ملت‌ها از نسل کشی صهیونیست‌ها را با صدور یک پیام امیدوار کننده از مجمع اتحادیه بین المجالس به جهان مخابره کنیم که نتیجه آن جلوی نسل کشی مردم فلسطین باشد.

حجت‌الاسلام ذوالنوری روز گذشته در نشست خبری پیش از عزیمت به اجلاس جهانی IPU و هیات همراه، با اشاره به اهداف حضور در این اجلاس گفت: هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با حدود ۱۸ نفر عضو، متشکل از نمایندگان مجلس و برخی مقامات سیاسی در اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی در کشور آنگولا شرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۲۰ کشور برای حضور در این اجلاس اعلام آمادگی کرده و در این اجلاس حاضر می‌یابند، افزود: ۵۰ هیات در سطح ریٔیس مجلس، ۲۳ هیات به ریاست نواب ریٔیس مجالس دنیا و مابقی هیات‌ها به ریاست گروه‌های پارلمانی و یا روسای کمیسیون‌های روابط خارجی در این اجلاس حاضر می‌شوند.

نایب ریٔیس مجلس با بیان اینکه اتحادیه بین المجالس جهانی امسال با شعار «صلح، عدالت و تشکیلات قوی» فعالیت می‌کند، یادآور شد: ۴ کمیته ثابت و دایمی در اتحادیه پارلمانی کشور‌ها وجود دارد و این ۴ کمیته نیز در حاشیه اجلاس جلسات متعددی را برگزار کرده و فعال خواهند بود.

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها