آخرین اخبار
۰۲ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۵
بازدید:۵۰۹
صد آنلاین ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ در نشست وزیران امور خارجه 3+3 تلاش کردیم راهکارهای توقف جنایات رژیم صهیونیستی و کمک رسانی بشردوستانه و نیز توقف کوچاندن اجباری مردم غزه را به اشتراک بگذاریم.
کد خبر : ۴۸۷۴۸

به گزارش صد آنلاین ، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری تاکید کرد: اولین نشست فرمت 3+3 با تمرکز بر موضوع حل و فصل منازعه در قفقاز جنوبی در سطح وزرای خارجه امروز در تهران برگزار شد. امیدوار هستیم که در ادامه برگزاری این فرمت شاهد حضور کشور دوست و برادر گرجستان هم باشیم .

 

 

 

 


وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد که همزمان با بحران در غزه و تجاوزهای مستمر رژیم جعلی اسرائیل علیه ساکنان غیرنظامی در غزه این نشست برگزار شد دو پیام دارد : ما از این فرصت برای رایزنی و مشورت های دو جانبه در سطح وزرا  تلاش کردیم در راستای متوقف کردن اقدام ها برای کوچ اجباری مردم فلسطین به جنوب و ارسال کمک به مردم غزه و متوقف کردن حمله ها به غزه تبادل نظر کنیم. این نشست این این پیام را داشت که ایران از کنشگری فعال در مسائل منطقه برخوردار است و نسبت به تحولات در قفقاز جنوبی توجه دارد. 

او گفت: ایران در چارچوب ارزش های انسانی و دینی نسبت به حمایت از مقاومت فلسطین موضع روشن و مشخصی داشته است. ما به حمایت های سیاسی بین المللی و حقوقی و رسانه ای خود از مقاومت ادامه می دهیم. تعارف نداریم بگوئیم که رژیم صهیونیستی همچنان اشغالگر است و براساس حقوق بین الملل کسانی که سرزمین آنها اشغال شده میتوانند برای دفاع از حقوق مشروع خود اسلحه به دست بگیرند. 

امیرعبداللهیان با تاکید بر اینکه برخی کشورهای غربی تلاش دارند پدیده اشغالگری اسرائیل را نادیده بگیرند، گفت: شب گذشته با همتای خود از مصر ارتباط داشتم و امروز هم از زبان وزرای خارجه ای که در این اجلاس حضور داشتند جزئیاتی دریافت کردیم . کشورهای غربی حاضر نیستند کلمه ای در دفاع از مردم فلسطین در متن بیانیه پایانی نشست قاهره بیابد. 

او گفت: مقاومت یک واقعیت در منطقه است و ایران هرگز به دنبال توسعه جنگ در منطقه نیست اما تداوم کشتار غیرنظامیان عرصه را بر مردم منطقه تنگ کرده است.

وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد که امیدوار هستیم که مجموعه تلاش ها در قالب سازمان همکاری اسلامی در جده منجر به توقف جنایت های جنگی رژِیم صهیونیستی در غزه و کرانه باختری شود.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه امروز منطقه مانند بشکه باروت است و هر لحظه هر اتفاق خارج از کنترلی ممکن است در منطقه رخ دهد، گفت: تا دیر نشده به امریکا و رژیم صهیونیستی هشدار می دهیم که کشتار زنان و کودکان و غیرنظامیان را متوقف کند.


نورنیوز

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها