آخرین اخبار
۰۲ آبان ۱۴۰۲ - ۰۶:۳۹
بازدید:۲۹۳
صد آنلاین | کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل با بیان اینکه وضعیت غزه به دلیل کمبود آب، برق، دارو و غذا رو به فاجعه است، گفت که ممانعت تل‌آویو از ورود کمک‌های بشردوستانه نقض قوانین بین‌المللی است.
کد خبر : ۴۸۷۰۹

به گزارش صد آنلاین ، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل بامداد سه‌شنبه گفت: «ممانعت اسرائیل از دسترسی غیرنظامیان غزه به کالاها و خدمات ناقض قوانین بین‌المللی است».

 

 

 


وی درباره حملات وحشیانه رژیم موقت صهیونیستی به نوار غزه اظهار داشت: «اسرائیل باید از استفاده از سلاح‌های انفجاری با اثرات گسترده در مناطق مسکونی اجتناب کند».

این مقام سازمان ملل با بیان اینکه ما خواستار آتش بس گسترده انسانی در غزه هستیم، افزود: «وضعیت غزه به دلیل کمبود آب، برق، دارو و غذا رو به فاجعه است».

از سوی دیگر، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که کمتر از ۴۸ ساعت فرصت دارند تا تمام ژنراتورهای برق در بیمارستان‌های این منطقه متوقف شوند.

به نوشته وبگاه «الجزیره»، این وزارتخانه توضیح داد: «امروز ما فقط برای نجات جان مجروحانی کار می‌کنیم که می‌توان آنها را نجات داد. ما از سازوکار استفاده شده برای رساندن کمک‌های بشردوستانه و پزشکی ابراز تاسف می‌کنیم».

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها