آخرین اخبار
۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۵
بازدید:۴۵۶
صد آنلاین | کنریکوس گفت: اگر عوامل حماس از مخفیگاه خود بیرون بیایند، همه ۲۱۲ اسیر ما را آزاد کنند و بدون قید و شرط تسلیم شوند، جنگ پایان خواهد یافت.
کد خبر : ۴۸۴۹۰

به گزارش صد آنلاین ، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در مصاحبه خود با شبکه استرالیایی ABC به حمله زمینی برنامه ریزی شده به نوار غزه اشاره کرد.

 

 

 

 


یوناتان کنریکوس، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت که هدف رژیم صهیونیستی «از بین بردن کامل قابلیت‌های نظامی حماس» است. اگر می‌توانست این کار را از هوا انجام دهد و سربازان ارتش رژیم صهیونیستی در معرض تلفات و آسیب بسیار محدودی قرار می‌گرفتند، عالی می‌شد.»

در عین حال، کنریکوس افزود: «اگر عوامل حماس از مخفیگاه خود بیرون بیایند، همه ۲۱۲ اسیر ما را آزاد کنند و بدون قید و شرط تسلیم شوند، جنگ پایان خواهد یافت. اگر آنها این کار را نکنند، ما این عملیات زمینی را انجام خواهیم داد. شاید مجبور شویم دست به عملیات زمینی بزنیم و این کار را انجام دهیم.»

 

دنیل هاگاری سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه ارتش آماده حمله به نوار غزه است و به محض صدور تصمیم از سوی سطوح سیاسی این کار را انجام خواهد داد، گفت: نیروها از روزها پیش آماده شده‌اند. در حالی که دفتر نتانیاهو از پاسخگویی به هرگونه سوال در مورد عملیات زمینی یا زمان آن خودداری می‌کند.

هاگاری عصر یکشنبه در جریان کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود گفت: «ما در تلاش هستیم تا منطقه را برای کاهش خطرات برای سربازانی که وارد نوار غزه می‌شوند آماده کنیم. به همین دلیل است که به شدت از هوا حمله می‌کنیم. تا زمانی که تهاجم زمینی را انجام ندهیم به همین منوال ادامه خواهیم داد.»

وی ادامه داد: ما آماده مانور هستیم و زمانی که سطح سیاسی آن را تایید کرد، حرکت خواهیم کرد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره حملات به غزه اشاره کرد که حملات هوایی به نوار غزه «راه را برای پیشروی نیروهای زمینی هموار می‌کند»، در حالی که کانال «کان ۱۱» گزارش داد که این کار بر اساس توصیه‌ای از سوی سطح نظامی انجام نشده، بلکه دستوراتی که ارتش اشغالگر از رهبری سیاسی دریافت کرده است.

«کان ۱۱» با اشاره به هزینه‌هایی که ممکن است ناشی از تاخیر در عملیات زمینی باشد، به عملیات انجام شده توسط جناح‌های مقاومت در منطقه مجاور دیوار حائل غزه اشاره کرد که منجر به کشته شدن یک سرباز صهیونیست و مجروح شدن تعدادی دیگر با جراحات مختلف شد.

این کانال گفت که ممکن است چنین عملیاتی در حالی تکرار شود که نیروها در غلاف غزه در حال تجمع برای تهاجم به نوار غزه هستند.

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها