آخرین اخبار
۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۰
بازدید:۴۳۴
صد آنلاین | تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی و مراکز آموزشی، بهداشتی و تمام زیرساخت‌های نوار غزه وارد هفدهمین روز پیاپی شده و مقاومت هم در پاسخ به این جنایات، مواضع نظامی و شهرک‌های صهیونیست نشین را هدف قرار می‌دهد.
کد خبر : ۴۸۴۶۱

به گزارش صد آنلاین ، با ورود به هفدهمین روز عملیات طوفان الاقصی، اشغالگران حملات وحشیانه خود ضد مراکز غیرنظامی همچون مراکز درمانی و اماکن مذهبی نوار غزه را تشدید کرده و بعد از جنایت فجیعی که چند روز قبل در بیمارستان المعمدانی مرتکب شدند، تهدید به بمباران سایر بیمارستان‌های غزه می‌کنند.

 

 

 

 


وزارت بهداشت فلسطین در جدیدترین آمار اعلام کرد آمار شهدای تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه به ۴۷۴۱ نفر رسید که ۱۸۷۳ نفر از آنها کودک، ۱۰۲۳ نفر زن و ۱۸۷ نفر سالخورده هستند. تعداد مجروحان هم به ۱۵ هزار و ۵۹۸ نفر رسیده است.

سلامه معروف رئیس دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در غزه گفته است توانستیم ۱۶۵ هزار واحد مسکونی آسیب دیده را مورد شمارش قرار دهیم، امروز می‌توان گفت که ۵۰ درصد از واحدهای مسکونی در نوار غزه به دلیل حملات و بمباران‌های هوایی آسیب دیده‌اند، ۲۰ هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب و غیر قابل سکونت شده‌اند.

به گفته این مسئول فلسطینی: ۷۲ ساختمان دولتی و ده‌ها تاسیسات عمومی و خدماتی در حملات اشغالگران تخریب یا به شدت آسیب دیده‌اند.

شبکه‌های آب، برق و فاضلات هم آسیب‌های زیادی دیده‌اند، در حالی که اشغالگران همچنان به هدف قرار دادن موسسات آموزشی ادامه می‌دهند، تا به حال ۱۷۶ مدرسه آسیب‌های مختلفی دیدند که ۳۰ مدرسه دیگر به طور کامل قابل استفاده نیستند.

او تاکید کرد در این حملات به ۳۱ مسجد و ۳ کلیسا نیز آسیب رسیده است.

به گفته سلامه معروف: تعداد کلی آوارگان به حدود یک میلیون ۴۰۰ هزار نفر رسید که نیمی از آنها در ۲۲۰ مرکز اسکان داده شده و دیگران نیز نزد اقوام و دوستان و نیز مراکز عمومی سکنی گزیده‌اند.

کاربران محترم تحولات مهم  دوشنبه اول آبان، هفدهمین روز «طوفان الاقصی» در اراضی اشغالی فلسطین را در این خبر دنبال کنید:

آمریکا به دنبال خارج کردن تمام اتباعش از لبنان

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد به تمام اتباع این کشور که به دلایل مالی امکان تامین هزینه های سفر بازگشت به آمریکا را ندارند کمک های مالی را به صورت قرض اعطا خواهد تا این افراد سریعا خاک لبنان را ترک کنند

مقام صهیونیست: هرگز حملات به غزه را متوقف نخواهیم کرد/ سخنگوی بهداشت فلسطین: تمام بیمارستانها از اشغالگران هشدار دریافت کرده اند

سی  ان ان به نقل از یک مقام رژیم صهیونیستی: هرگز حملات به نوار غزه را متوقف نخواهیم کرد

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین: تمام بیمارستانهای نوار غزه از اشغالگران هشدار دریافت کرده اند.

شمار زیادی از مردم همچنان زیر آوار ساختمانهای ویران شده در حملات رژیم اسرائیل قرار دارند.

درخواست مورالس از دولت بولیوی برای قطع روابط با رژیم اسرائیل

مورالس رئیس جمهور سابق بولیوی از دولت کشورش خواست روابط با رژیم اسرائیل را قطع و این رژیم را دولت تروریستی اعلام کند.

دفتر نتانیاهو: هرگز اجازه ورود کمکهای بشردوستانه به نوار غزه را نخواهیم داد

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی: اسرائیل نه تنها هیچ کمک انسانی به غزه نخواهد کرد، بلکه مانع ورود هرگونه کمکهای بشردوستانه که تحت نظارتش نباشد، خواهد شد.

جنگنده‌های اسرائیلی بیمارستان الشفاء غزه را بمباران کردند

رژیم صهیونیستی در ادامه جنایات هولناک خود علیه بشریت، مجتمع بیمارستانی الشفاء در شهر غزه را بمباران کرد.

منطقه الشهداء غزه در مجاورت مسجدالحق هم لحظاتی پیش بمباران شد که دستکم سه کودک بیگناه در بمباران منزلشان به شهادت رسیده اند.

در النصیرات و البریج هم شماری از مردم بی دفاع در حملات بامداد امروز به خاک و خون کشیده شده اند.

رئیس الازهر: همه ما با فلسطین هستیم

رئیس دانشگاه الازهر : همه ما با فلسطین هستیم، آنچه در این سرزمین جریان دارد، نسل کشی و کشتار دسته جمعی است.

صهیونیست‌ها یکدیگر را به ترک سرزمین فلسطین تشویق می‌کنند

ایستادگی شجاعانه ملت و مقاومت فلسطین در برابر تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی و ضربات کوبنده در عملیات طوفان الاقصی و نبود امنیت در مناطق اشغالی سبب شده تا صهیونیستهای مهاجر یکدیگر را به ترک سرزمین ملت فلسطین تشویق کنند.

روزانه ۳۵۰ نفر در غزه زیر بمباران به شهادت می‌رسند

رئیس دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه: هر روز به طور متوسط، ۳۵۰ نفر از مردم فلسطین در نوار غزه بر اثر پرتاب بمب‌های جنگنده های اسرائیلی به خانه هایشان در مناطق مختلف به شهادت می رسند.
طی دو روز گذشته هزاران نفر از مردم ما به مناطق خود در شمال نوار غزه باز گشته اند.

تماس تلفنی امیرعبداللهیان و هنیه درباره غزه

وزیر خارجه کشورمان و رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در یک تماس تلفنی درباره آخرین تحولات مربوط به تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه بحث و  تبادل نظر کردند.

هنیه و امیرعبداللهیان چگونگی استفاده از تمام راه‌ها برای توقف جنایاتی که دشمن در غزه مرتکب می‌شود، را بررسی کرده‌اند.

پزشکاران و پرستارانی که خواب را بر خود حرام کرده‌اند

شدت بمباران مناطق مسکونی نوار غزه و افزایش آمار شهدا و مجروحان، فشار را بر کادر پزشکی و پرستاری مراکز بهداشتی نوار  غزه در سایه اتمام سوخت و بروز فاجعه قریب  الوقوع بسیار سخت کرده است، اما آنها همچنان با ایمان و اراده و امید به نصر الهی بر  دشمن سنگدل و بی رحم به امدادرسانی به مجروحان ادامه می دهند و خواب و آرامش را برخود حرام کرده اند.

بمباران اردوگاه‌ها در اولین دقایق بامداد/ ۱۸ شهید در اردوگاه جبالیا

جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی در اولین دقایق بامداد روز دوشنبه، منازل مردم فلسطین در مناطق مختلف از جمله در اردوگاهها را بمباران کردند.

منابع فلسطینی از بمباران شدید مناطق مسکونی در اردوگاه جباالیا و خان یونس خبر دادند. تا کنون دستکم ۱۸ فلسطینی در پی بمباران منازلشان در اردوگاه جبالیا به شهادت رسیده اند.

در خان یونس هم تاکنون پیکرهای دو شهید از زیر آوار منزلی در محله الامل(امید) پس از بمباران آن بیرون کشیده شده است.

هنیه: به سمت پیروزی بزرگ حرکت می‌کنیم

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در مراسم باشکوهی که شامگاه یکشنبه در شهر اربد اردن برگزار شد، تاکید کرد رژیم اشغالگر اسرائیل با هدف سرپوش گذاشتن بر شکست خود در برابر مقاومت به ارتکاب جنایات علیه مردم غزه ادامه می دهد.

وی تاکید کرد ما به سمت پیروزی بزرگ در حال حرکت هستیم.

چهار شهید در بمباران منازل مردم در شمال غزه

یک منبع پزشکی فلسطینی: در پی حملات جنگنده های اسرائیلی به بیت لاهیا در شمال نوار غزه، دو منزل بمباران شد که به شهادت دستکم چهار نفرو زخمی شدن شمار دیگری از مردم بیگناه منجر شد.

همچنین ارتش رژیم صهیونیستی به هلاکت یک نظامی و زخمی شدن سه نفر دیگر در پی شلیک موشک ضد تانک از سوی گردانهای عزالدین قسام اعتراف کرده است.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها