آخرین اخبار
۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۰۶:۳۵
بازدید:۱۰۰۶
به گفته کارگران شهرداری منجیل واقع در استان گیلان، مطالبات مزدی چندماهه آن‌ها به حداقل کاهش یافته و به‌روز شده است.
کد خبر : ۴۸۴۳۹

 کارگران شهرداری منجیل وااقع در استان گیلان گفتند: کاهش مطالبات معوقه کارگران شاغل در شهرداری گیلان پس از آن صورت گرفت که سال گذشته با تغییر شهردار بخشی از منابع مالی شهرداری برای پرداخت حقوق، بیمه و عیدی کارگران تامین شد.

 

 

 

طبق اظهارات یکی از کارگران شهرداری منجیل؛ طی پنج، شش ماه گذشته، آن‌ها هر ماه حقوق خود را به همراه بخشی از معوقات دریافت کرده‌اند و حق بیمه آن‌ها نیز به تامین اجتماعی پرداخت شده است.

 

 


او افزود: در حال حاضر کارگران شهرداری منجیل هر ماه حقوق می‌گیرند و در حال حاضر مطالبات مزدی‌شان تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۲ به‌روز شده است.

 

 

 

طبق اظهارات وی؛ پیش از این در مجموعه ۳۰نفری شاغل در شهرداری منجیل، تعدادی هر چند وقت یکبار برای به تعویق افتادن مطالبات مزدی خود و عملکرد ضعیف شهردار، دست به اعتراض صنفی می‌زدند.

 

 

این کارگر با بیان اینکه پرداخت مطالبات کارگران مجموعه شهرداری منجیل در یک الی دو سال گذشته، پنج تا شش ماه به تاخیر افتاده بود و عیدی، پاداش و اضافه‌کاری‌ها به‌صورت کامل پرداخت نمی‌شد، در ادامه گفت: این موضوع باعث شد کارگران برای مشخص شدن وضعیت مطالبات خود به نهادهای مختلف مرتبط دولتی مراجعه کنند.

 

 

به ادعای این کارگر شهرداری منحیل؛ هر چند شهردار فعلی نیز تغییر کرده و سرپرست موقتا جایگزین شده است اما شهردار پیشین منابع مالی پرداخت حقوق کارگران را صرف مصارف دیگری می‌کرد و به همین علت حقوق کارگران با تاخیر پرداخت می شد.

 

 

او گفت: تنها مشکل حال حاضر شهرداری منجیل ادامه مشکلات مالی است که اخیرا متوجه یکی از اعضای شورای شهر شده و ما کارگران از جزئیات پرونده آن بی‌خبریم.

 

 

طبق اظهارات وی؛ در حال حاضر مهمترین دغدغه کارگران مجموعه شهرداری منجیل، اجرای طرح تبدیل وضعیت شغلی همکاران پیمانی است تا آن‌ها نیز از امنیت شغلی برخوردار شوند.

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها