آخرین اخبار
۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۴
بازدید:۳۵۹
وزیر امور خارجه ایران گفت: هدف نهایی رژیم جعلی و اشغالگر اسرائیل کوچ اجباری ساکنان غزه و کرانه به منطقه سینا در مصر و بخش‌هایی از اردن است.
کد خبر : ۴۸۴۱۸

در ادامه رایزنی‌های دیپلماتیک وزیر امور خارجه کشورمان با مقامات کشور‌های اسلامی در خصوص لزوم توقف جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در قبال مردم مظلوم غزه، شامگاه روز یکشنبه حسین امیرعبداللهیان در گفتگوی تلفنی با سامح شکری، وزیر امور خارجه جمهوری مصر در این خصوص رایزنی و تبادل نظر کرد.

 

 

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به میزبانی مصر در برگزاری نشست بین‌المللی در خصوص جنایات رژیم صهیونیستی و بحران جاری غزه، از تلاش‌های این کشور جهت توقف درگیری و ارسال کمک‌های انسان دوستانه به مردم غزه تقدیر نمود.

 

 

 امیرعبدالهیان بار دیگر آمادگی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران جهت ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه از طریق مصر را اعلام کرد.

 

 

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: هدف نهایی رژیم جعلی و اشغالگر اسراییل کوچ اجباری ساکنان غزه و کرانه به منطقه سینا در مصر و بخش‌هایی از اردن است. در واقع تل آویو برای ایجاد دولت فلسطین، در خارج از سرزمین تاریخی فلسطینان تلاش می‌کند. اما مقاومت مانع اصلی تحقق خواب‌های پریشان صهیونیست‌ها شده است. 

 

 

سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر نیز ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص نشست اخیر در قاهره، از ارسال کمک‌های بشردوستانه ایران استقبال کرد و بر ضرورت رایزنی و ادامه هماهنگی‌ها میان کشور‌های اسلامی و عربی، از جمله ایران و مصر در خصوص موضوع فلسطین تاکید نمود.

در این گفتگو طرفین بر توقف فوری کشتار مردم فلسطین، ارسال کمک‌های بشردوستانه تاکید کردند و همچنین مخالفت قاطع با سیاست کوچ اجباری ساکنان فلسطینی نوار غزه را مورد تاکید قرار دادند.

وزیر خارجه مصر افزود: ما مخالف گسترش دامنه جنگ هستیم و معتقدیم که ملت فلسطین باید در سرزمین خود باقی باشند.

 
 
31111ش
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها