آخرین اخبار
۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۸
بازدید:۶۶۵
صد آنلاین | ملی‌پوش وزن ۶۵ کیلوگرم ایران برای کسب نشان برنز و سهمیه المپیک جدال سختی امشب با قهرمان روسی دارد.
کد خبر : ۴۰۷۷۸

به گزارش صد آنلاین ، پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۲۳ جهان از ۲۵ شهریور در سالن اشتارک آره‌نا شهر بلگراد پایتخت صربستان آغاز شد و سه‌شنبه شب به پایان می‌رسد.

 

 

 

 


امروز و در روز پایانی این مسابقات، مبارزه‌های شانس مجدد ۲ وزن ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم پیگیری و نفرات راه‌یافته به رده‌بندی مشخص شد. در این ۲ وزن رحمان عموزاد خلیلی و مجتبی گلیج نماینده ایران بودند که با شکست برابر حریفان خود از راه‌یابی به دیدار نهایی بازماندند. گلیج در دیدار مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های کشتی آزاد بلگراد تا ثانیه‌های پایانی پیروز دیدار برابر عبدالرشید سعدالله‌یف بود، اما در نهایت با ضربه فنی شکست خورد.

سعدالله‌یف در مرحله نیمه‌نهایی برابر احمد تاج‌الدین‌اُف شکست خورد تا گلیج از جدول رقابت‌ها حذف شود. تانک روس‌ها از ادامه رقابت‌ها انصراف داد تا کایل اسنایدر آمریکایی با غلبه بر ابراگیموف ازبک به مدال برنز این وزن برسد. اسنایدر همچنین موفق به کسب سهمیه المپیک برای کشور آمریکا شد.

در رقابت‌های وزن ۶۵ کیلوگرم نیز رحمان عموزاد با شکست ۶ بر پنج برابر موسکائف مجارستانی از صعود به مرحله نهایی این دوره از مسابقات بازماند. رحمان عموزاد برای کسب نشان برنز و سهمیه المپیک باید امروز جدال سختی با شامیل ممدف روسی داشته باشد.

نفرات راه‌یافته به فینال و رده‌بندی ۲ وزن پایانی:

۶۵ کیلوگرم:

فینال: موسکائف (مجارستان) - سباستین ریورا (پورتوریکو)

رده‌بندی:

وازگن توانیان (ارمنستان) - ماکسیم ساکولتان (مولداوی)

رحمان عموزاد (ایران) - شامیل ممدوف (روسیه)

۹۷ کیلوگرم:

فینال: احمد تاج‌الدین‌اُف (بحرین) - ماگومد خان ماگمدوف (جمهوری آذربایجان)

رده‌بندی:

کایل اسنایدر (آمریکا) برنده- عبدالرشید سعدالله‌اف (روسیه) انصراف به دلیل مصدومیت

گیوی ماچاراشویلی (گرجستان) - ابراهیم چیفچی (ترکیه)

4461/ی

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر