آخرین اخبار
۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۵:۴۳
بازدید:۱۴۲۲
فایننشال‌تایمز: اتحادیه اروپا در تدارک پذیرش اعضای جدید است
کد خبر : ۳۵۴۰۱

 نشریه «فایننشال تایمز» گزارش داد که اتحادیه اروپا در حال آماده‌سازی برای پذیرش کشورهای جدید به عنوان عضو، تا قبل از سال ۲۰۳۰ میلادی است.

 

 

بر این اساس، «چارلز میشل» رئیس شورای اروپا نیز قرار است اعلام کند که اتحادیه اروپا باید در سال‌های آینده بر گسترش اعضای خود به عنوان یکی از اهداف راهبردی تمرکز کند.

 

 

این نشریه انگلیسی با بیان اینکه به پیش‌نویسی از سخنرانی رئیس شورای در جلسه‌ای در اسلوونی و آنچه قرار است پیشنهاد کند، دست پیدا کرده؛ نوشت: «میشل از اتحادیه اروپا می‌خواهد که تا سال ۲۰۳۰ و در حالی که هنوز فرصت است، برای اضافه کردن اعضای جدید آماده بشود».

 

 

به نوشته فایننشال تایمز، میشل در این سخنرانی خواهد گفت: «اگر می خواهیم هنوز اعتبار داشته باشیم، باید درباره زمان‌بندی [پذیرش اعضای جدید] صحبت کنیم. در حالی که ما دستور کار راهبردی بعدی اتحادیه اروپا را آماده می‌کنیم، باید یک هدف روشن نیز برای خود تعیین کنیم. باید از هر دو طرف تا سال ۲۰۳۰ برای گسترش آماده باشیم.»

 

 

طبق این گزارش، رئیس شورای اروپا قصد دارد این اظهارات را برای شرکت‌کنندگان در مجمع راهبردی «بِلد»، که شامل سران برخی کشورهای نامزد عضویت اتحادیه اروپا نیز هست، بیان کند.

 

 

این نشریه همچنین توضیح داد که پیش‌بینی می‌شود که سران اتحادیه اروپا در اوایل اکتبر طی نشستی در شهر گرانادای اسپانیا، درباره پذیرش اعضای جدید و گسترش اتحادیه صحبت کنند.

 

 

فایننشال‌تایمز اما نوشت: «با این حال برخی کشورها در اتحادیه اروپا نگران هستند که افزایش ۲۷ عضو فعلی به بیش از ۳۰ کشور می‌تواند فشار قابل توجهی بر بودجه اتحادیه اروپا وارد کند و سیاست‌های حوزه کشاورزی، کمک‌های منطقه‌ای و فرآیندهای تصمیم‌گیری را پیچیده کند».

 

 

هشت کشوری که برای عضویت در اتحادیه اروپا وضعیت نامزدی دریافت کرده‌اند، شامل ترکیه، مقدونیه شمالی، مونته‌نگرو، صربستان، آلبانی، مولداوی، بوسنی و هرزگوین، و اوکراین است. این در حالی است که هفت کشور از آنها دارای سرانه تولید ناخالص داخلی کمتر از بلغارستان، به‌عنوان فقیرترین کشور اتحادیه اروپا، هستند.

 

21111Z

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها