آخرین اخبار
۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۹
لایحه اساسنامه منطقه مکران تصویب شد
بازدید:۴۲۹
سخنگوی دولت گفت: در جلسه امروز هیئت دولت موافقت‌نامه‌هایی که قرار است در سفر آتی رئیس‌جمهور به آمریکای جنوبی منعقد شود، تصویب شد.
کد خبر : ۱۹۳۰۶

علی بهادری جهرمی سخنگو و دبیر هیات دولت دولت ظهر امروز و در حاشیه جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران درخصوص مصوبات هفته اخیر هیات وزیران گفت: در جلسه امروز، مصوبات متعددی به تصویب هیئت وزیران رسید. برخی از این مصوبات، شامل مجوزهای پیش امضا یا امضای موافقت‌نامه‌هایی بود که قرار است در سفر آتی رئیس‌جمهور به آمریکای جنوبی منعقد شود. همچنین مجوزهای مربوط به این موضوع به وزارتخانه‌های مرتبط داده شد.

 


وی ادامه داد: یکی از مصوبات مهم امروز، تصویب لایحه اساسنامه منطقه مکران بود. سال‌های سال قانون‌گذار این موضوع را تکلیف کرده بود که دولت این لایحه را تقدیم کند اما در ادوار مختلف معطل مانده بود.

بهادری جهرمی افزود: دولت سیزدهم اساسنامه‌ای را به تصویب رساند که مطابق آن، تمامی اختیارات لازم برای پیشرفت و توسعه منطقه، به سازمانی که برای مکران فعال خواهد شد، اعطا می‌شود. همچنین پیشنهاد شده همه امکانات، دارایی‌ها، اموال و اختیارات دستگاه‌های اجرایی به همین سازمان واگذار شود.

وی تصریح کرد: این مصوبه استثناهای بسیار محدودی از جمله حوزه دفاعی و خارجه دارد اما به صورت کلی تحولی در نظام حکمرانی محلی ما رقم می‌زند. امید است با موفقیت طرح بتوانیم در موضع‌های مشابه از تجربه مکران، الگوبرداری کنیم.

 

 

 

دبیر هیات دولت همچنین ابراز داشت: یکی دیگر از مصوبات امروز بر اساس پیشنهاد معاونت حقوقی بود که در کمیسیون‌های دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این لایحه به منظور حمایت از اتباع اعم از شرکت‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی در برابر تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه‌ای که علیه این قشر انجام می‌شود، به تصویب رسید.

وی افزود: محوریت این لایحه، حمایت حقوقی و دیپلماتیک از اتباع، فعالان اقتصادی و نخبگان و شخصیت‌های بوده است.

انتهای پیام/21111

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها