با تهدیدهای هواداران، مدیر فاینورد استعفا داد/ جنجال بزرگ در تیم جهانبخش

مارک کوفرمانس، مدیر فاینورد، به دلیل ترس از امنیت خود و خانواده‌اش تصمیم به کناره‌گیری از این سمت گرفت.

کوفرمانس در ماه‌های اخیر همواره با اعتراضاتی از سوی هواداران روبرو بوده اما به نظر می‌رسد که این بار این داستان بسیاری جدی شده است.

 باشگاه فاینورد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که کوفرمانس 53 ساله پس از اتفاقات رخ داده احساس می‌کند که دیگر کارآیی لازم برای کمک به این باشگاه و اتخاذ تصمیمات درست را ندارد و البته نگرانی‌هایی در زمینه امنیت خودش و خانواده‌اش نیز برای او به وجود آمده است.

او مدتی است که از سوی هواداران فاینورد تحت فشار قرار داشته، خصوصا چون یکی از حامیان جدی ساختن ورزشگاهی جدید بوده است. بسیاری از هواداران علاقه‌ای به پروژه فاینورد ندارند و می‌خواهند همچنان به حضور در ورزشگاه فعلی این تیم ادامه دهند.

این اعتراض‌ها به جایی رسید که پنجره در ورودی منزل کوفرمانس در سپتامبر سال جاری میلادی شکسته شد و عبارت RJK با اسپری روی در نوشته شد که مخفف هسته جوانان روتردام است.

 

-

 

کوفرمانس پیش از این بازیکن رشته تنیس بوده که در سال 1991 موفق شد در رده سی و هفتم جهان نیز قرار بگیرد. این مدیر اهل روتردام در ژانویه 2009 به عنوان مدیر بازرگانی به فاینورد ملحق شد و در تابستان 2019 سمت مدیرکلی این باشگاه را به خود اختصاص داد.

او در مصاحبه‌ای که پس از اعلام استعفایش انجام داد گفت:« فاینورد از زمانی که من کودک بسیار کوچکی بودم در قلبم جای داشت. وقتی به عنوان مدیر این تیم انتخاب شد، بدون هیچ اغراق و بزرگنمایی گفتم که کار برای فاینورد یکی از رویاهای کودکی من بوده که حالا به واقعیت پیوسته است. امروز روز خوبی برای من نیست. این که وادار به گرفتن چنین تصمیمی شوی بسیار آزاردهنده است.»

بر اساس استعفای کوفرمانس، او از تاریخ یک دسامبر دیگر مدیریت باشگاه فاینورد را برعهده نخواهد داشت اما هنوز مشخص نشده که چه کسی جانشین او می‌شود.

گفته می‌شود تون فن بودخوم، رییس باشگاه و هیئت مدیره، به همراه خرارد موشول، قائم مقام فاینورد، عصر روز چهارشنبه شرایط و دلایل جدایی کوفرمانس را شرح خواهند داد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

وزیر خارجه پاکستان: همه گروه‌های باید در دولت فراگیر افغانستان حضور داشته باشند

افزایش حقوق و دستمزدها به تورم عمومی دامن زد

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه