خطر بزرگی که فوتبال ایران را تهدید می‌کند

آیا می‌توان امیدوار بود که ایران برای جام جهانی ۲۰۳۰ هم خاطر جمع باشد؟ فعلا نمی‌توان با قطعیت درباره‌اش حرف زد، چون با خواب و خیالی که فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، برای میزبانی آن جام دارد، به نظر می‌رسد خطر بزرگی فوتبال ایران را تهدید می‌کند.

تیم ملی فوتبال ایران این روزها درگیر رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است و فعلا بدون شکست و بالاتر از کره جنوبی در صدر گروه اول رقابت‌های انتخابی در منطقه آسیا قرار گرفته است. ایران در آخرین دیدار برابر کره در ورزشگاه آزادی به تساوی رسیده و ۱۰ امتیازی شده است. با وجود پاره‌شدن نوار پیروزی‌های شاگردان اسکوچیچ در این مرحله از بازی‌ها اما بعید به نظر می‌رسد این تیم با فرم ایدئالی که به دست آورده مشکلی برای رسیدن به قطر داشته باشد. با توجه به اینکه قرار شده برای جام جهانی ۲۰۲۶ آمریکا – کانادا و مکزیک تعداد تیم‌های حاضر در جام جهانی افزایش پیدا کند و به ۴۸ تیم برسد، بازهم بعید است ایران که یکی از قدرت‌های فوتبال در آسیاست، مشکلی برای رسیدن به جام جهانی داشته باشد.

بااین‌حال آیا می‌توان امیدوار بود که ایران برای جام جهانی ۲۰۳۰ هم خاطر جمع باشد؟ فعلا نمی‌توان با قطعیت درباره‌اش حرف زد، چون با خواب و خیالی که فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، برای میزبانی آن جام دارد، به نظر می‌رسد خطر بزرگی فوتبال ایران را تهدید می‌کند. ماجرا مربوط به اخباری است که رسانه‌های اسرائیلی روز گذشته نوشته و از این خبر داده‌اند که قرار است فیفا میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ فوتبال را به اسرائیل بدهد! ناگفته پیداست که اگر چنین موضوعی نهایی شود، بزرگ‌ترین ضربه تاریخ به ورزش فوتبال ایران می‌خورد. ایران، اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و حتی ورزشکاران ایرانی اجازه رقابت‌کردن با ورزشکاران اسرائیلی در رقابت‌ها را هم ندارند، چه برسد به اینکه بخواهند به آنجا سفر هم کنند. این مسئله در شرایطی ورزش ایران را تهدید می‌کند که این روزها فدراسیون جودو به‌دلیل سرباززدن ورزشکارانش از رقابت‌کردن با ورزشکاران اسرائیلی با محرومیت سنگینی از سوی فدراسیون جهانی جودو روبه‌رو شده است. به غیر از این مورد، در یکی، دو مورد نادری که فوتبالیست‌های ایرانی برابر تیم‌هایی از اسرائیل به میدان رفته‌اند، باز هم از سفر به اسرائیل خودداری کرده‌اند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

رئیس بورس هم از دانشگاه امام صادق آمد

قایدی: از اروپا پیشنهاد داشتم اما نتوانستند منافع استقلال را تامین کنند

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه