درستکار می‌گفت مگر مدال نمی‌خواستی، حرفت را روی تشک بزن/ یزدانی: انگیزه‌ام بعد از انتقادها بیشتر شد

نایب قهرمان وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد جهان می‌گوید رابطه خوب و نزدیک مربیان با کشتی‌گیران در نتیجه به دست آمده تاثیر زیادی داشته است.

وی عملکردش در فینال ادامه داد: همان ثانیه‌های اول گیر افتادم، من فکرم این بود که امتیاز کنده را به من داده‌اند و نتیجه کشتی 10-4 شده، نمی‌گویم حتما نتیجه را جبران می‌کردم، اما اگر کشتی ادامه داشت امتیاز می‌گرفتم و قطعا در سرپا عملکرد بهتری داشتم.

 

این کشتی‌گیر مازندرانی در خصوص اینکه آیا به مدال نقره راضی شده بود، گفت: نه اینطور نبود، کشتی ازدستم درآمد. نمی‌گویم اگر در همان ابتدای کشتی آنطور فن نمی‌خوردم، می‌بردم، اما تلاشم را می‌کردم که امتیاز بگیرم و احتمال هم داشت ببرم.

یزدانی در مورد برنامه‌اش برای آینده تاکید کرد: این شروع کارم بود، باید در ادامه کلکسیون مدال‌هایم را تکمیل کنم.

 

-

نفر دوم وزن 65 کیلو در پاسخ به این سوال که چقدر حرف‌هایی که کارشناسان کشتی در مورد ضعیف بودن سه وزن اول المپیکی ایران می‌گفتند، روی او تاثیر داشته؟، خاطرنشان کرد: من فکر کردم از این حرف‌ها در جهت اینکه اثبات کنم اینطوری نیست، استفاده کنم. یعنی انگیزه‌ام برای مدال بیشتر شد. ما باید اثبات می‌کردیم که در این اوزان هم می‌توانیم مدال بگیریم و چیزی کم نداریم.

یزدانی در خصوص اینکه آیا در حضور مدعیان غایب وزن 65 کیلوگرم هم می‌تواند روی سکو قرار بگیرد، گفت: همینجا هم خیلی از نفرات بودند. کشتی‌گیر ارمنی نفر اول جام جهانی بود، کشتی‌گیر مغول در المپیک هم حضور داشت، همین نماینده روسیه هم با نفر اول تیم شان 5-4 شده بود. کشتی‌گیر لهستان نفر دوم اروپا بود. کشتی‌گیران اوکراین و مولداوی هم مدال جهانی داشتند. اینجا حاجی علی‌یف نبود که ظاهرا خداحافظی کرده است. باجرانگ هم مصدوم بود، ضمن اینکه کسی که جای او آمده بود هم کشتی گیر خوبی بود و قبلا بهنام احسانپور را شکست داده بود. نمی‌شود گفت مدعیان نبودند. من مدال خودم را گرفتم، در مسابقه بعدی هم به دنبال مدال هستم. 10 سال بعد این حرف‌ها را نمی‌گویند که چه کسی بوده و چه کسی نبوده؛ من می‌خواهم تمریناتم را خیلی بهتر دنبال کنم و افتخارآفرینی بیشتری داشته باشم.


وی در مورد کادرفنی جدید تیم ملی کشتی آزاد تصریح کرد: کادرخیلی جوانتر شده، چند نفر از آنها جزو همدوره‌های ما هستند. بهنام احسانپور با من مثل برادر رفتار می‌کرد و رابطه خیلی نزدیکی داشتیم. به نظر من در اینکه نتیجه گرفتیم این چیزها تاثیر دارد. اینکه چه کسی کُچ تو بنشیند و چطور تمرین کنی. مثلا ما در تمرینات قبل از جهانی، تمرینات مسابقه‌ای شبیه سازی شده با جهانی را داشتیم، خیلی هم خسته کننده و پرفشار بود ولی احساس می‌کنم نتیجه همان کشتی‌ها را در جهانی گرفتیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

یادداشت: نکات مثبت و منفی بازی با کره

جزئیات تیراندازی به دختران اصفهانی با کلت / خاطرات تلخ اسیدپاشی در اصفهان تکرار شد

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه