لحظه به لحظه از آزادی و پنج استادیوم دیگر؛/ زنده: شب صعود غیررسمی تیم ملی به جام جهانی؟

از ساعتی بعد با برگزاری دیدار تیمهای استرالیا و ژاپن، روز چهارم مقدماتی جام جهانی در آسیا استارت خواهد خورد.

هفته چهارم مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی در حالی برگزار خواهد شد که ایران، استرالیا و عربستان فرصت این را دارند تا با کسب پیروزی مقابل حریفان، یکه تازی خود را ادامه دهند و با رسیدن به 12 امتیاز، مسیر صعود را هموار کنند.

 

حساس ترین بازیهای امروز در ورزشگاه سایتاما و آزادی برگزار خواهد شد؛ دو استادیومی که میزبان مسابقه ژاپن - استرالیا و ایران - کره جنوبی خواهند بود. سامورایی‌ها باتوجه به ناکامی غیرمنتظره برابر عمان و عربستان، ملزم به برتری برابر شاگردان گراهام آرنولد هستند و از سوی دیگر تیم پائولو بنتو برای رسیدن به صدر باید ایران را با هدایت اسکوچیچ شکست دهد.

 

تقابل چهار تیم مدعی فرصتی مطلوب را برای دیگر تیمها فراهم می‌کند تا از ناکامی احتمالی استفاده کنند و جایگاه خود را در جدول بهبود بخشند. از جمله عمان و چین در گروه B و البته عراق و امارات در گروه A. بازیهای امروز از ساعت 13:44 با دیدار حساس ژاپن و استرالیا آغاز خواهد شد و آخرین مسابقه در ریاض به میزبانی عربستان خواهد بود.

-

 

اینجا تحریریه "ورزش سه" از ساعتی قبل از شروع مسابقات با پیش درآمدی بر این شش بازی، به استقبال گزارش زنده و لحظه به لحظه حواشی، اتفاقات، اخبار و نتایج روز چهارم مقدماتی جام جهانی می‌رود:

 

ژاپن - استرالیا (ساعت 13:44 - گروه B - استادیوم "سایتاما")
استرالیا 11 پیروزی متوالی را در مسابقات رسمی فیفا رقم زده و حالا اگر در ژاپن امتیاز بگیرد، تیم موریاسو را وارد بحرانی عمیق خواهد کرد. ژاپن و استرالیا مثل ایران و کره جنوبی در سه دوره اخیر مقدماتی جام جهانی باهم دیدار کردند که تیم سامورایی هرگز برابر ساکروس‌ها (لقب تیم ملی استرالیا) شکست نخورد.


اگر شاگردان گراهام آرنولد بتوانند ژاپن را شکست دهند و عربستان در خانه چین را از پیش رو بردارد، اختلاف ژاپن با منطقه صعود به 9 امتیاز افزایش خواهد یافت که این یک سناریوی غیرقابل تصور برای ادامه کار سرمربی ژاپنی‌هاست.

 

 

ایران - کره جنوبی (ساعت 17:00 - گروه A - استادیوم "آزادی")
کره جنوبی در 4 دهه گذشته هرگز در ورزشگاه آزادی پیروزی نشده و در 10 بازی اخیر نیز نتوانسته ایران را شکست دهد؛ بنابراین صدرنشینی در پایان هفته چهارم چیزی شبیه به یک عملیات غیرممکن برای شاگردان پائولو بنتوست. اما تیمی که هفته گذشته سوریه را با گل دقایق پایانی ستاره اش سون هیونگ مین شکست داد، امیدوار است با درخشش ستاره‌های شاغل در اروپا از پس تیم اسکوچیچ بر بیاید.


در سه بازی اخیر امارات، سوریه و عراق روی هم توانستند سه شوت به دروازه ایران بزنند که این نشان می‌دهد کره جنوبی حتی برای خلق موقعیت نیز کار سختی پیش رو دارد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

حامیان ستاره پاری سن ژرمن:/ ادعای بهتر بودن بنزما از مسی مضحک است

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی: «ظریف» عذرخواهی کند

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه