دروازه تیم ملی فوتبال ایران هنوز در مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسیا باز نشده است که رکوردی ویژه را این اتفاق مهم نصیب شاگردان اسکوچیچ کرده است.

در سایه سه پیروزی شیرین تیم ملی فوتبال ایران در راه رسیدن به جام جهانی مقابل سوریه، عراق و امارات، ثبت سه کلین‌شیت متوالی یک دستاورد ویژه برای تیم ملی به شمار می‌آید؛ سه کلین‌شیتی که با حضور و درخشش علیرضا بیرانوند در خط دروازه به دست آمد تا تعداد کلین‌شیت‌های بیرانوند در لباس ملی به عدد 30 برسد.

 

جالب آن‌که علیرضا بیرانوند 30 کلین‌شیت خود را در 47 تجربه بازی ملی به دست آورده که رکوردی حیرت‌انگیز است؛ بالاتر از بیرانوند در لباس تیم ملی، ابراهیم میرزاپور با 32 کلین‌شیت، احمدرضا عابدزاده با 34 کلین‌شیت و مهدی رحمتی با 35 کلین‌شیت حضور دارند، در واقع پیش از رسیدن به جام جهانی 2022 قطر، بیرانوند این فرصت را دارد تا بتواند به رکورد بیشترین کلین‌شیت در لباس ملی برسد و رکورد مهدی رحمتی را بشکند.

 

-

 

البته که سنگربان شماره یک تیم ملی برای ثبت چهارمین کلین‌شیت متوالی در مقدماتی جام جهانی 2022، کار دشواری را مقابل کره جنوبی دارد؛ او در تمرین امشب تیم ملی، حضور پررنگی داشت و سعی کرد تا در اوج آمادگی تمرینات را سپری کند و همچنان گزینه اول اسکوچیچ برای حضور در دروازه تیم ملی مقابل کره باشد. هر چند که او ذخیره مطمئن مثل امیر عابدزاده و پیام نیازمند را دارد اما درخشش بیرانوند باعث شده تا فعلا فرصت بازی به عابدزاده و نیازمند در مقدماتی جام جهانی نرسد.

 

باید دید سه‌شنبه شب در ورزشگاه آزادی تهران، علیرضا بیرانوند مقابل خط حمله قدرتمند کره جنوبی که سرشناس‌ترین آن‌ها سون هیونگ مین ستاره تاتنهام است، چه عملکردی را خواهد داشت و رکورد گل‌نخوردن‌های او در مقدماتی جام جهانی تمدید می‌شود یا سرانجام دروازه تیم ملی ایران در این تورنمنت گشوده خواهد شد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

امیدوارم مردم از ضعف‌های سریال «احضار» چشم‌پوشی کرده باشند

تمجید رئال مادرید از بنزما: توپ طلا را به او بدهید

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه