تیم ملی کره جنوبی که با پروازی چارتر شب گذشته به ایران رسید تمام تلاشش را برای پیروزی در دیداری حساس با تیم ملی به کار خواهد گرفت. 

 بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال کره جنوبی، تیم ملی این کشور به همراه پائولو بنتو که هدایت آنها را برعهده دارد در ساعت هشت شب به وقت محلی وارد تهران شد. دو تیم کره جنوبی و ایران باید روز سه شنبه یکی از مهم‌ترین دیدارهای مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر را در ورزشگاه آزادی تهران برگزار کنند. 


برای مدیریت موقعیت بدنی و سلامتی بازیکنان و همچنین پیشگیری از احتمال ابتلا به ویروس کرونا، فدراسیون فوتبال کره تصمیم گرفت با استفاده از پرواز چارتر این بازیکنان را به تهران بفرستد. مجموعا 52 نفر در این پرواز حضور داشتند که شامل 26 بازیکن تیم ملی و 26 نفر از اعضای کادر فنی و مدیران بود. 

 


بازیکنانی که برای رویارویی با ایران به تهران اعزام شده‌اند تمایل خود به پیروزی در این بازی را نشان دادند. هوانگ اوی جو، یکی از مهاجمان برتر تیم بنتو، که در تیم بوردوی فرانسه توپ می‌زند پس از رسیدن به تهران به سایت رسمی فدراسیون فوتبال کره گفت:« ما با پرواز چارتر سفر آرامی به ایران داشتیم. من به خوبی برای ادامه این مسیر آماده هستم.»

-


لی یانگ، مدافع تیم، اظهار داشت:« من کمتر از آنچه فکر می‌کردم خسته هستم چون با پرواز چارتر آمدیم اما گرفتگی عضلاتی از بازی قبلی برابر سوریه وجود دارد. شرایط سختی است اما تمامی بازیکنان باید بر آن غلبه کنند. ما هرگز نتایج خوبی در ایران نگرفته‌ایم اما این بار تمام تلاشمان را برای کسب سه امتیاز به کار می‌گیریم تا کار صعود به مسابقات جام جهانی را آسان‌تر کنیم.»

 


لی دونگ کیونگ که در تیم اولسان هیوندای توپ می‌زند نیز گفت:« ما قطعا با پیروزی به خانه برمی‌گردیم.»


تیم ملی کره جنوبی حدود ساعت 10 شب به هتل پارسیان آزادی رسید و هر بازیکن در اتاقش قرنطینه شد تا جواب تست پی سی آری که در حین ورود به ورزشگاه از آنها گرفته شد اعلام شود. این تست یک بار دیگر در روز دوشنبه و در فاصله 24 ساعت تا شروع بازی انجام خواهد شد. 


کره جنوبی در 31 بازی که برابر ایران انجام داده تا به حال 9 پیروزی، 9 تساوی و 13 شکست را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. 

 


آنها هرگز پیش ازاین موفق نشده‌اند در هیچ دیداری در خاک ایران برابر این تیم به پیروزی برسند، خصوصا در ورزشگاه آزادی که به گورستان تیم‌های مهمان معروف است. آنها رکورد پنج شکست و دو تساوی در این ورزشگاه را دارند که شامل سه باخت متوالی است. 


کره جنوبی در حال حاضر با هفت امتیاز از سه بازی در رده دوم جدول گروه آ قرار دارد و ایران با 9 امتیاز ازهمین تعداد بازی صدرنشین است. با این که تیم دوم هر گروه نیز به صورت مستقیم مجوز حضور در جام جهانی را دریافت می‌کند اما اگر کره اولین پیروزی خود در خاک ایران را به دست آورد از حاشیه امنیت بیشتری برای حضور در قطر برخوردار خواهد بود.
منبع: یونهاپ نیوز

به اشتراک گذاری این مطلب!

برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال ۱۴۰۰ مشخص شد

حمایت سفیر کره در تهران از تیم ملی کشورش (عکس)

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه