شکست تیلور به دل یک ملت چسبید

پدر قهرمان طلایی دسته ۸۶کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان گفت: حسن تا روزی که توان داشته باشد برای کشورش افتخار می‌آفریند و دست از کشتی گرفتن نمی‌کشد.

علی اعظم یزدانی پدر حسن یزدانی قهرمان دلاور کشتی آزاد کشورمان  درباره قهرمانی حسن یزدانی در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۱ اسلو نروژ و آینده فرزندش در کشتی آزاد کشورمان و همچنین اتفاقاتی که ظرف این مدت رخ داده است حرف زد. متن این پرسش و پاسخ در ادامه می‌آید:

ظاهراً از زمان قهرمانی حسن یزدانی، شهر جویبار یکسره بیدار است؟

بله! این لطف خدا بود که این اتفاق بزرگ برای کشتی ایران و البته شهر جویبار رخ داد. در این مدت ازدحام جمعیت اطراف منزل ما و البته خیابان‌های شهر اینقدر زیاد بود که ما شرمنده مردم می شدیم. مردم خوب جویبار و استان مازندران که چه عرض کنم، لابلای جمعیت می‌بینم که مردم از شهرهای دور خودشان را به اینجا رسانده اند تا با حسن دیدار کنند و به او تبریک بگویند. از کل کشور افرادی در جویبار هستند که باورتان نمی شود. می خواهم از طریق خبر ورزشی بگویم که من به این همه شور و شوق ملت ایران افتخار می کنم و دست تک تک کسانی که به جویبار آمده اند را می بوسم.

حرف‌های پدر حسن یزدانی؛ از واکنش به احتمال خداحافظی حسن تا استقبال تاریخی در جویبار/ شکست تیلور به دل یک ملت چسبید

پدر چنین قهرمانی بودن چه احساسی دارد؟

نمی توانم آن را توصیف کنم. حس شادی زیادی دارم. خوشحالم که فرزندم پرچم کشورمان را برای چندمین بار به اهتزاز درآورد. البته این بار تفاوت ویژه ای داشت و آن این بود که حریف سرسختش را شکست داد. حریفی را شکست داد که چند بار حسن را مغلوب کرده بود. شکست دادن حریف آمریکایی طعم شیرینی برای مردم ایران داشت که من به عنوان پدر حسن به این موضوع افتخار می‌کنم. با چشم می بینم که شکست تیلور چقدر به دل ملت ایران چسبیده است.

شما غیر از حسن سه پسر دیگر هم دارید. چرا آنها در کشتی موفق نشدند؟

شرایط حسن و عشق و علاقه اش به کشتی با بقیه آنها فرق داشت. پسر بزرگ من هم کشتی گیر بود اما او دوست داشت ره صد ساله را یک شبه برود. پسر بزرگم که از حسن بزرگتر است می خواست ظرف یک سال همه قهرمانی ها را به دست بیاورد اما حسن اینگونه نبود و کم کم خودش را به این جایی رساند که مایه افتخار ایران و ایرانی شده است.

شما در آخرین صحبتی که با خبر ورزشی، پس از المپیک داشتید گفتید حسن در نظر داشت با کسب طلای المپیک از کشتی کناره‌گیری کند اما شکست در فینال المپیک انگیزه هایش برای ادامه این ورزش افزایش داد تا بماند و باز هم طلا بیاورد. حالا چه حسی دارید که او به این زودی به حرفش عمل کرد؟

حسن قول داد و این قول به مردم ایران بود. خوشحالم که پسرم مقابل مردم کشورش سربلند شد. او در المپیک هم تلاشش را کرد ولی صلاح و خواست خدا چیز دیگری بود. حالا هم می‌ماند و تا روزی که بتواند، باز هم طلا می گیرد و برای ایران و ایرانی افتخار می آفریند تا پرچم ایران بالاتر از هر پرچمی به اهتزاز دربیاید.

حرف‌های پدر حسن یزدانی؛ از واکنش به احتمال خداحافظی حسن تا استقبال تاریخی در جویبار/ شکست تیلور به دل یک ملت چسبید

زاکانی شهردار تهران گفته باید یک میدان به نام قهرمان کشتی کشورمان تغییر کند. شما به عنوان پدر حسن یزدانی چه احساسی از این بابت دارید؟

باعث افتخار من است که شهردار پایتخت کشور چنین محبتی را نسبت به حسن و البته همه قهرمانان افتخارآفرین کشورمان نشان می دهد. اینها همه باعث افتخار ماست و امیدوارم استحقاق چنین توجهی را داشته باشیم. باز هم از همه مردم خوب کشورم تقدیر و تشکر می کنم و امیدوارم حسن توانسته باشد مردم کشورش را شاد کند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

برنج ایرانی به چه قیمتی از کشاورز خریداری می‌شود؟

منتظر طوفان یحیی باشید!

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه