اسکوچیچ: برای بازی با امارات مشکلات زیادی داریم، اما دنبال بهانه نیستیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره بازی با امارت در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر توضیحاتی را بیان کرد.

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره اردوی این تیم در امارات و دیر رسیدن بازیکنان لژیونر تیم ملی به این اردو اظهار داشت: بازی نخست ما در هر اردو اهمیت بالایی دارد، زیرا بازیکنان با شرایط مختلفی به اردوی می‌رسند. در اردوی قبلی برای بازی با سوریه نیز همین اتفاق افتاد و شرایط مشابهی داشتیم و لژیونر‌های ما ۲ روز قبل از بازی به اردو رسیدند. موضوع دیگری که کار ما را دشوار می‌کند این است که لیگ‌های خارجی که برخی از بازیکنان ما در آن شاغل هستند شروع شده، اما لیگ ایران هنوز شروع نشده است. چالش دیگر این است که ساعت بیولوژیک بازیکنان به هم می‌ریزد، زیرا از نقاط مختلف جهان به تیم ملی اضافه می‌شوند و از طرف دیگر آب و هوای امارات کار را برای ما سخت کرده است. ما مشکلات زیادی داریم، اما هیچ کدام از آن‌ها را بهانه نمی‌کنیم. 

اسکوچیچ در ادامه گفت: از نظر امکاناتی شرایط مناسبی داریم، اما آب و هوای این کشور خوب نیست. خودم ۳ سال در لیگ امارات بازی کردم و می‌دانم که بازی در این کشور چقدر سخت است. با این حال دستورالعمل‌های لازم را انجام دادیم تا بازی خوبی ارائه کنیم.

سرمربی تیم ملی در واکنش به بیشتر شدن اعتماد‌ها نسبت به تیمش پس از نتایج خوب در بازی‌های قبلی گفت: این اتفاق فوق العاده‌ای است. همیشه دلم می‌خواست تیم ملی با هواداران ارتباط تنگاتنگی داشته باشد. همیشه به بازیکنانم می‌گویم که شما نماینده یک کشور و یک ملت هستید. بازیکنانم می‌دانند که چه مسئولیت سنگینی دارند.

او درباره بازیکنانی که برای بازی با امارات به اردوی تیم ملی دعوت شدند گفت: همه چیز دست ما نیست و برخی چیز‌ها متغیر است. در لیست تیم ملی هم باید تغییراتی ایجاد می‌شد، اما مهم‌ترین نکته این است که بازیکنانی که همیشه در اردو هستند، اکنون در کنار ما حضور دارند. این نکته را باید اضافه کنم که بازیکنانی که در این اردو حضور ندارند، فرصت دعوت شدن به تیم ملی را دارند.

اسکوچیچ درباره حریف روز پنجشنبه تیم ملی ایران گفت: امارت تیم خوب و بااستعدادی است. آن‌ها به خوبی می‌دانند که چگونه باید بازی کنند. اگر به آن‌ها فرصت بدهیم، برای ما مشکل ایجاد می‌کنند. امارات چند بازیکن خیلی خوب دارد ۲ بازیکن برزیلی الاصل در این تیم حضور دارند که در بخش هجومی کمک زیادی می‌کنند. مانند بقیه تیم‌ها به تیم ملی امارات هم احترام می‌گذاریم، اما تمرکزمان را روی این نکته می‌گذاریم که خودمان باید چگونه بازی کنیم.

سرمربی تیم ملی در ادامه گفت: جدا از تصمیماتی که سازمان لیگ گرفت، ما در فیفا دی‌ها باید بازیکنان را در اختیار داشته باشیم. در حال حاضر تمرکز ما روی بازی با امارات است و بلافاصله پس از پایان این بازی برای بازی با کره جنوبی آماده می‌شویم.

او در واکنش به برگزاری بازی تیم‌های خارجی که بازیکن ایرانی در اختیار دارند گفت: این موضوع کار ما را سخت می‌کند. باید این نکته را هم در نظر بگیریم که لژیونر‌ها پس از بازی پرواز طولانی داشتند و اکنون باید برای بازی در آب و هوای نامطلوب امارات آماده شوند. مسائل زیادی وجود دارد که باید حواس ما به آن‌ها باشد. به خودمان اعتماد داریم و می‌دانیم که می‌توانیم از پس این بازی‌ها بربیاییم. بازی‌های قبلی را بردیم، اما بار‌ها گفتم که در فوتبال خاطره وجود ندارد و تمام دغدغه ما باید معطوف به بازی‌های بعدی باشد. مطمئنم که تمام بازیکنان و کادرفنی این نکته را می‌دانند. بازیکنان ما از اهمیت بازی آگاه هستند و ما تلاشمان را می‌کنیم تا دل مردم شاد شود.

انتهای پیام/

به اشتراک گذاری این مطلب!

جدال بسیار نزدیک ایران، روسیه و آمریکا برای قهرمانی

لاوروف و امیرعبداللهیان روز چهارشنبه دیدار می‌کند

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه